Adam Andruszkiewicz: Twitter polityka to kopalnia kontrowersji!

Adam Andruszkiewicz: Twitter polityka to kopalnia kontrowersji!

Adam Andruszkiewicz Twitter polityka pełen jest kontrowersyjnych publikacji. Poseł i członek Ruchu Narodowego otrzymał niedawno stanowisko wiceministra cyfryzacji, co stało się przyczyną ogólnopolskiej dyskusji na temat kierunku polityki rządu. Dawny prezes Młodzieży Wszechpolskiej wzbudza skrajnie różne emocje.

Adam Andruszkiewicz Twitter to jedno z jego dwóch ulubionych mediów społecznościowych. Polityk chętnie korzysta także z Facebooka, na którym często zamieszcza różne, także mniej polityczne treści. Twitter jednak, jak to zwykle bywa, jest miejscem kontrowersyjnych publikacji i zaciekłych dyskusji, a internauci bardzo chętnie odwiedzają tablicę wiceministra w poszukiwaniu kontrowersji.

Adam Andruszkiewicz Twitter

Poseł na Sejm RP VIII kadencji i od niedawna sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji dołączył do Twittera w marcu 2015 roku, czyli na kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi. Kampania poszerzona o media społecznościowe opłaciła się i dziś Andruszkiewicz jest jednym z najważniejszych polityków w kraju, choć przed wyborami działał w organizacjach narodowych, co doprowadziło go nawet do fotela prezesa Młodzieży Wszechpolskiej. Twitterowe konto polityka jest prawdziwą kopalnią kontrowersji. Codziennie pojawiają się na nim wpisy, prowokujące do dyskusji, a z racji tego, że portal nie umożliwia moderowania komentarzy, internauci decydują się na ostry język i liczne wulgaryzmy.

Adam Andruszkiewicz Facebook

Od lat Andruszkiewicz jest obecny także na Facebooku. Poseł i minister korzysta z niego chyba nawet częściej niż z Twittera. To właśnie tu publikuje najwięcej własnych myśli i wchodzi w interakcje ze zwolennikami i przeciwnikami. Na Facebookowym koncie Andruszkiewicza często pojawiają się osobiste posty jak życzenia świąteczne i noworoczne, fotografie z ukochaną, czy zdjęcia spod sanktuarium na Jasnej Górze. Co ciekawe w przeciwieństwie do wielu innych polityków, wiceszef resortu cyfryzacji nie korzysta z Instagrama.

Burza po nominacji

Kilka tygodni temu media na podstawie swoich źródeł u szczytów władzy podały informacje o planowanej nominacji Adama Andruszkiewicza na wiceministra. Wieść wywołała spore kontrowersje, szczególnie wśród najzagorzalszych przeciwników rządu PiS, a także amerykańskich Żydów, którzy uznają polityka za antysemitę i zagrożenie dla stosunków polsko-żydowskich. Zainteresowanie wzbudzają również zmienne poglądy Andruszkiewicza, który przed nominacją chętnie mówił o potrzebie wyprowadzenia wojsk USA z naszego kraju, a dziś jest gorącym zwolennikiem budowy tzw. Fort Trump. Decyzja o nadaniu członkowi Ruchu Narodowego tak ważnego stanowiska może stanowić gest w stronę środowisk narodowych przed nadchodzącymi wyborami do PE i Sejmu. Prawu i Sprawiedliwości z pewnością przydadzą się głosy narodowców i nacjonalistów. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Prokuratura właśnie podała, jak naprawdę zginął Paweł Adamowicz
  2. Biedronka wyszła zwycięsko ze starcia z Prawem i Sprawiedliwością. Jarosław Kaczyński musi zagryźć zęby
  3. Biedronka wyszła zwycięsko ze starcia z Prawem i Sprawiedliwością. Jarosław Kaczyński musi zagryźć zęby
  4. Ilona Felicjańska oskarża byłego męża o swoje uzależnienie! „Przemoc psychiczna i…”
  5. Edytę i Czarka Pazurów dzieli 26 lat! Kim jest żona słynnego aktora?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News