Zapytali Andruszkiewicza o kompetencje. Odpowiedź POWALA

Zapytali Andruszkiewicza o kompetencje. Odpowiedź POWALA Źródło: yt/Telewizja Republika

Adam Andruszkiewicz w miniony piątek otrzymał nominację na stanowisko wiceministra cyfryzacji. Media natychmiast zaczęły sprawę komentować, bo młody polityk wcześniej pojawiał się w mediach za sprawą skandalu wokół kilometrówek. Dziennikarze zapytali go i o kompetencje, i o wykształcenie.

Adam Andruszkiewicz właśnie rozpoczął karierę polityczną na poważnie. Dotychczas mówiono o jego partyjnych przejściach oraz o powiązaniach z narodowcami i Młodzieżą Wszechpolską. Tym razem, zapytano go, jakie ma wykształcenie. Odpowiedź jest zadziwiająca.

Jakie wykształcenie ma Adam Andruszkiewicz? Wiceminister cyfryzacji opowiedział szczegóły w zadziwiający sposób

"Super Express" postanowił świeżo upieczonego ministra zapytać o kilka szczegółów z jego życiorysu. Padło pytanie o wykształcenie. Polityk zaznaczył, że ukończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie w Białymstoku. - Przede wszystkim, posiadam wykształcenie wyższe, to ważna kompetencja. Poza tym, czy ministrowie cyfryzacji rządu PO, Michał Boni oraz Rafał Trzaskowski, byli informatykami? Nie byli. Nie trzeba być informatykiem ani programistą, aby pełnić funkcję, którą miałem zaszczyt objąć - uzupełnił swoją wypowiedź. Wcześniej poseł zasłynął faktem, że pobierał środki za kilometrówki, nie posiadając auta. Mężczyzna natychmiast znalazł się na nagłówkach gazet, ale nie chciał się odnosić do sprawy. Dziennikarze tygodnika postanowili sprawdzić, czy udało mu się zrobić prawo jazdy, czy będzie korzystał z limuzyny i, może wpisze się w trend dojeżdżania do pracy rowerem. - To nie jest pytanie o moje kompetencje… Nie ma wymogu formalnego, by polityk pracujący dla rządu posiadał samochód. Jeśli chodzi o dojeżdżanie rowerem do pracy, nie jest to wykluczone, aczkolwiek trudno sobie też wyobrazić, bym np. jeżdżąc na spotkania po kraju, miał się poruszać rowerem. Wówczas samochód jest po prostu niezbędny - odpowiedział Andruszkiewicz wymijająco.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ O kompetencjach mężczyzny już mówi opozycja, która zarzuca mu brak przygotowania do nowej roli. Trudno wskazać, czemu Mateusz Morawiecki właśnie Andruszkiewiczowi powierzył tak ważną funkcję. Wcześniej trudno było zauważyć jakiekolwiek wybijające się sukcesy mężczyzny. Sam Adam Andruszkiewicz zgłasza, że najważniejsze są dla niego: lojalność, patriotyzm i pracowitość. Dziennikarze zwracają więc uwagę, że z pewnością wpisze się w ideologię PiS i rządu. Wcześniej polityk pełnił funkcję szefa Młodzieży Wszechpolskiej. Nie wiadomo jednak, jak sobie poradzi w nowej roli.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Totalny, niespodziewany szok z rana! Podano następcę Mateusza Morawieckiego, jest też data
  2. Mateusz Morawiecki OŚMIESZONY jak nigdy! Tak bardzo się chwalił, teraz płonie ze wstydu
  3. Ile zarabia Mateusz Morawiecki? Największa tajemnica premiera odkryta
  4. Przepowiednie na 2019. Najgorsze dopiero przed nami?
  5. Gdzie mieszka Kuba Wojewódzki? Gwiazdor ma piękne apartamenty
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News