Wiemy czym zajmie się Andruszkiewicz w rządzie PiS! To naprawdę nie żart

Wiemy czym zajmie się Andruszkiewicz w rządzie PiS! To naprawdę nie żart

Adam Andruszkiewicz wzbudził niemałe kontrowersje swoim objęciem stanowiska wiceministra cyfryzacji. Media doszły do informacji, czym w resorcie będzie zajmował się przedstawiciel polskiej prawicy. Jedna z kompetencji polityka budzi szczególne emocje.

Adam Andruszkiewicz znalazł się w centrum zainteresowania ze strony obserwatorów sceny politycznej po tym, jak został ogłoszony jako nowy wiceszef resortu cyfryzacji. Media dotarły do informacji, czym konkretnie w ministerstwie będzie zajmował się kontrowersyjny polityk.

Adam Andruszkiewicz. Czym będzie zajmował się polityk w ministerstwie cyfryzacji?

Wśród kompetencji Andruszkiewicza w rządowym resorcie nie będzie brakować zagadnień związanych z dbaniem o dobre Public Relations rządzących. To właśnie od Andruszkiewicza będzie zależał kształt prezentowania resortu na portalach społecznościowych. Po zwolnieniu z funkcji ministra cyfryzacji Anny Strzeżyńskiej rządowa placówka nie cieszy się dobrą opinią i to właśnie pochodzący z Podlasia polityk będzie odpowiadał za naprawę jego wizerunku, chociażby na Facebooku. Ponadto, w obowiązkach wiceszefa resortu Cyfryzacji znajdzie się jedna z kompetencji, która już teraz wzbudza wielkie niepokoje wśród opozycji, jak też obserwatorów polskiej sceny politycznej.

Duża władza w rękach nacjonalistycznego ministra

Adam Andruszkiewicz dostał od swoich przełożonych zadanie kontrolowania treści w zakresie dostępu do informacji publicznej. Politycy opozycji, jak też wyborcy już teraz obawiają się, że zostawienie sterowania treściami rządowymi przez Andruszkiewicza może doprowadzić do politycznej katastrofy. Przypomnijmy, że wywodzący się politycznie z Ruchu Narodowego parlamentarzysta wielokrotnie popisywał się publicznie bardzo kontrowersyjnymi opiniami dotyczącymi chociażby spraw uchodźców czy homoseksualizmu. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: Pomimo tego, że sam Andruszkiewicz skończył Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie w Białymstoku, zapewnia, że jest osobą kompetentną do podjęcia tak dużego wyzwania. Czy znany z radykalnych poglądów politycznych polityk jest dobrym kandydatem do sterowania opinią publiczną i treściami podawanymi przez rząd Mateusza Morawieckiego? A może sam premier pod naporem rosnącej krytyki ze strony wyborców i opozycji zdecyduje się o osłabieniu roli wiceministra? Na razie nie mamy ani jednego słowa komentarza ze strony premiera, aczkolwiek sami politycy PiS nie są do końca przekonani Andruszkiewiczem w tak istotnej roli. Nacjonalistyczny polityk na swoich social mediach prowadzi obecnie kampanię mającą udowodnić jego umiejętności. Czy będzie ona skuteczna i przekona zaniepokojonych wyborców i opozycjonistów?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wiek kochającej skandale aktorki jest nie do uwierzenia! Aktorka żyje z młodszym o 10 lat mężczyzną
  2. Julia Wieniawa na zdjęciach z dzieciństwa. Fani SZALEJĄ
  3. Biedronka triumfuje! Twórca zakazu handlu BRUTALNIE upokorzony, ludzie wbili go w ziemię
  4. Wstrząsające wyznania pracownika Biedronki. Opowiada, jak wygląda PRAWDA niezakłamana przez media
  5. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News