Tego nie spodziewał się nikt. ABW zatrzymało słynnego biznesmena "K."!

Tego nie spodziewał się nikt. ABW zatrzymało słynnego biznesmena "K."!

To już oficjalne! ABW zatrzymała słynnego biznesmena. Ten został postawiony przed prokuratorami, którzy już postawili mu zarzuty. Mowa o ogromnych przekrętach. Jedno jest pewne, Bogdan K. szybko się z tego nie wykaraska. Sprawa ma także podłoże polityczne.

Biznesmen został zatrzymany w związku z aresztowaniem Stanisława Gawłowskiego, sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej. Bogdan K. miał wręczyć Gawłowskiemu 100 tys. złotych łapówki.

Bogdan K. zatrzymany przez ABW

Informację na temat podało radio RMF FM. ABW zatrzymała biznesmena, który miał m.in. posłowi PO Stanisławowi Gawłowskiemu wręczać znaczne łapówki, nawet 100 tys. złotych. Pieniądze miały pomóc biznesmenowi w uzyskaniu przychylności polityka. Szczególnie chodziło o wygranie przetargu na realizację inwestycji w Zachodniopomorskiem, na co firma K. ostrzyła sobie zęby. Bogdan K. jest oskarżany o korumpowanie także innych polityków. Już wcześniej stawiano mu zarzuty korupcyjne. Chodzi między innymi o tzw. aferę melioracyjną w województwie zachodniopomorskim.

Sprawa posła Gawłowskiego

Sprawa jest związana bezpośrednio z aresztowanym dziś rano posłem PO Stanisławem Gawłowskim. Sekretarz generalny głównej partii opozycyjnej stawił się dziś rano w prokuraturze, by złożyć zeznania w związku ze stawianymi mu zarzutami korupcyjnymi. Został tam zatrzymany i osadzony w areszcie. Było to możliwe dzięki wcześniejszemu głosowaniu Sejmu o zgodzie na jego zatrzymanie. Sejm przegłosował to bezwzględną większością głosów. Poseł sam wcześniej zrzekł się immunitetu. Posłowi stawiane są zarzuty korupcyjne. W czasach rządu PO-PSL polityk miał przyjąć nawet 200 tys. zł. łapówek. Prokuratura uznała, że istnieje wysokie ryzyko, że w przyszłości poseł nie będzie chciał stawiać się na kolejne wezwania. O tym poinformował na Twitterze jego pełnomocnik Roman Giertych. - Przyczyną jest obawa, że będzie unikał stawiennictwa przed organami wymiaru sprawiedliwości - napisał adwokat i były polityk.  1. Koszmarny wynik ustawy PiS. Ludzie popełniają samobójstwa
  2. Bunt w PiS! Zaufany człowiek Kaczyńskiego wbija mu nóż w plecy
  3. PiS sam się zniszczy? Właśnie złożyli projekt ustawy, który doprowadzi do rozłamu
źródło: wp.pl Następny artykuł