Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego powstrzymała przed przeprowadzeniem zamachu młodocianego fanatyka islamu, który szykował się do uderzenia. W całej sprawie najbardziej szokuje wiek aresztowanego.

Mowa bowiem o 17-letnim mieszkańcu Kostkowic, Dawidzie D., który w internecie brylował na dżihadystycznych stronach. Chłopak kontaktował się z Państwem Islamskim w celu skonsultowania konstrukcji bomby. Przygotowywał zamach w Polsce. Miał uderzyć w Kroczycach w powiecie zawierciańskim, gdzie miał zdetonować bombę na imprezie, w kościele albo na wiadukcie kolejowym.

Młody mężczyzna pisał na forach internetowych, że łatwo jest zdetonować bombę w Kroczycach w powiecie zawierciańskim. Na liście potencjalnych celów były: kościół, sklep, wiadukt kolejowy i impreza plenerowa – podaje Patryk Drabek z Dziennika Zachodniego.

ABW udaremniła jednak jego zamach. Mimo, że pod koniec czerwca agenci złapali 17-latka w jego rodzinnych Kostkowicach, to sprawa wychodzi na jaw dopiero teraz. Chłopak niemal natychmiast przyznał się do stawianych mu zarzutów. Decyzją katowickiego Sądu Rejonowego trzy następne miesiące spędzi w areszcie. Potem czeka go proces. Grozi mu co najmniej 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również

Prokurator Arkadiusz Jaraszek tłumaczy, że ze względu na charakter sprawy więcej informacji nie będzie podane. Najbardziej newralgiczne w sprawie mają są wiek aresztowanego i jego powiązania z organizacją terrorystyczną, która szerzy strach na całym świecie.