Gale boksu od zawsze cieszyły się dużą popularnością wśród fanów sportu. Nadchodząca gala będzie jednak wyjątkowa. I chociaż wydawałoby się, że sport niewiele ma wspólnego z polityką, tym razem okazuje się, że można to połączyć. Nachodzący event można śmiało skategoryzować jako sportowo-polityczny. 

Nadchodząca Narodowa Gala Boksu jest jednym z elementów obchodzenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Honorowy patronat nad imprezą objęła minister Anna Maria Anders-Costa.

ZOBACZ TAKŻE: Masa ostro o polskich bokserach. Szpilka to „frajer”, a Gołota to „pedofil” i „idiota” (VIDEO)

Patronat ministerstwa

Anna Maria Anders-Costa jest córką gen. Władysława Andersa. Obecnie jest senatorem działającym z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Organizatorem imprezy jest bokser Marcin Najman. Na oficjalnym fanpage wydarzenia na Facebooku pojawiło się zdjęcie Najmana w towarzystwie Anders i Anny Popek, gwiazdy Telewizji Polskiej.

Ale minister Anders-Costa to nie jedyny polityk, który pojawi się na PGE Narodowym podczas Gali. Zaproszono kilka gwiazd muzyki, w tym rapera Liroya Piotra Marca, posła wybranego do Sejmu z list ugrupowania Kukiz’15. Podczas imprezy zaśpiewają też Kombii i Edyta Górniak, która już kiedyś miała okazję zaśpiewać hymn Polski na Mundialu.

Dziewczyna od Misiewicza będzie walczyć!

Ewa „Tygrysica” Piątkowska, która będzie walczyła tego wieczoru jest zdania, że na widowni znajdzie się dużo więcej osób ze świata politycznego. Tygrysica jest bowiem przyjaciółką Misiewicza, byłego rzecznika MON, któremu sławy przysporzyła między innymi jego niepohamowana skłonność do harców w studenckich klubach.

– To jest zawsze bardzo ważne dla zawodników, żeby jakieś wyższe wartości towarzyszyły takiej imprezie. Fakt, że to będzie wpisane w 100. rocznicę odzyskania niepodległości, ma tak samo duży wymiar jak to, że gala odbędzie się na takim stadionie. Zawodnicy marzą żeby wystąpić na Narodowym, nie wszystkim jest to dane – powiedziała Wirtualnej Polsce Ewa Piątkowska.

Tygrysica zaprosi Misiewicza na imprezę

Dziennikarze WP zapytali ją, czy nie przeszkadza jej, że w tym wydarzeniu będzie brało udział dużo osób z polskiej sceny politycznej.

 – Polityka od zawsze łączy się z boksem. Nawet kiedy organizuje się małą galę, trzeba dojść do porozumienia z burmistrzem czy prezydentem miasta, który jest zawsze z jakiejś partii. Na pewno  (Bartłomieja Misiewicza – przyp. red.) go zaproszę. Politycy na pewno też będą, bo pokazanie się na takiej gali będzie dla nich dobre wizerunkowo – odpowiedziała Tygrysica.

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazda polskiego boksu skazana na bezwzględne więzienie

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!


9 największych kompromitacji rządu PiS

...

Zobacz również