Rządy Prawa i Sprawiedliwości wiążą się z nieustannymi nawiązaniami do Boga i Kościoła. Z jednej strony partia wielokrotnie odwoływała się do uczuć religijnych, z drugiej – wielu przeciwników zarzuca PiS-owi pozostawanie pod wpływem Kościoła. Tym razem mieliśmy prawdziwy absurd w Sejmie. Jedna z posłanek stwierdziła, że jest… Matką Boską.

Podczas łączonego posiedzenia dwóch komisji sejmowych komisji środowiska i rolnictwa doszło do naprawdę absurdalnych wydarzeń. Najpierw przez korytarze sejmowe płynął śpiew pieśni religijnej.

ZOBACZ TAKŻE: Wstrząsające informacje o papieżu Franciszku. „Umrze przed Bożym Narodzeniem”

– Boże coś Polskę, przez tak liczne wieki, otaczał blaskiem potęgi i chwały. Przed Twe ołtarze zanosim błaganie, ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie – śpiewali posłowie zebrani na komisji.

Komisja sejmowa, czy… religijna?

Już w tym miejscu sytuacja zaczyna wyglądać kuriozalnie. Zwłaszcza że tematem posiedzenia był projekt ustawy o organizmach genetycznie modyfikowanych (GMO). Warto także zwrócić uwagę na to, że pieśń została odśpiewana w wersji, którą znamy z czasów zaborów i PRL. Zamiast „ojczyznę wolną pobłogosław Panie”, zaśpiewano słowa „racz nam zwrócić Panie”.

ZOBACZ TAKŻE: Popłoch w PiS. Papież Franciszek powiedział, że…

Posłowie obecni na posiedzeniu pozostali w tej religijnej konwencji, także w czasie debaty. Szczególnie mocno w ten ton uderzyła jedna z posłanek.

– Panie posłanki i panowie posłowie, proszę bardzo, żebyście się określili, komu służycie – Bogu czy mamonie, Polakom czy szatanowi – pytała posłanka, której nazwiska media nie podają.

Całkowity absurd w Sejmie. Posłanka – Matką Boską

To jednak dopiero początek religijnych rewelacji na komisji zajmującej się GMO. Dalej było już tylko lepiej. Posłanka, która pytała polityków, czy służą Bogu czy mamonie, poszła dalej w swoich przemyśleniach.

– Pochodzimy od Gryfitów, od cesarzy rzymskich, od Merowingów. Jesteśmy potomkami Jezusa i króla Dawida. Więc to przesłanie, iskra, która miała być z Polski, jestem ja tą osobą. Księża powiedzieli, że jestem Matką Boską, wszystko się zgadza – zadeklarowała kobieta.

ZOBACZ TAKŻE: Opozycje eksplodowała. Szyszko zdradził kto jest „Duchowym Przywódcą Polaków”

Te słowa to już było zbyt wiele dla innych uczestników. Przewodniczący posiedzenia łączonych komisji sejmowych zarządził 5 minut przerwy.

9 największych kompromitacji rządu PiS


9 największych kompromitacji totalnej opozycji

...

Zobacz również