Po serduszkach WOŚP przyszedł czas na słowa piosenki z popularnego serialu ,,Czterej pancerni”. TVP ponownie popełniło wizerunkowy strzał w stopę.

Przedstawiciele TVP Kultura postanowili uczcić siedemdziesiąte urodziny aktorki Małgorzaty Niemirskiej – serialowej Lidki – fragmentem tekstu z „Piosenki radiotelegrafistki”. Podmienili oni pewne słowo, które mogłoby nie spodobać się zwolennikom stacji.

Dziś 70. urodziny świętuje Małgorzata Niemirska, cudowna Lidka z CZTERECH PANCERNYCH I PSA!. to ja, to ja, to ja… słyszysz – wołam ciebie ja, płomień... – napisali pracownicy TVP Kultura na Facebooku.

Internauci szybko wychwycili jednak, że zamiast słowa „płomień” powinno być „brzoza”. Burzę, która rozegrała się w komentarzach postu, przedstawiciele TVP próbowali tamować pokrętnymi wyjaśnieniami.

W żadnym razie nie robimy sobie żartów z cenzury. Problem polega na tym, że Małgorzata Niemirska ( przypomnijmy, że to ona była główną bohaterką tego posta, nie piosenka Wołam ciebie) nie śpiewa w tym serialu zwrotki z „ja brzoza” tylko 2 pozostałe „ja płomień” i „ja łąka”. Doszło więc do sytuacji, w której, aby nie zostać posądzonymi o cenzurę, musieliśmy zmienić cytowany fragment, na ten, który śpiewa kto inny, w innym odcinku. Nie Lidka tylko bohaterka Skarżanki. Byle tylko pojawiło się „ja brzoza”. Bo jak nie< – to cenzura. Ot. cała historia – starali się tłumaczyć rozgoryczeni sytuacją przedstawiciele TVP Kultura.

facebook.com/tvpkultura

źródło: facebook.com/tvpkultura

...

Zobacz również