Po meczu Polonii Warszawa z Radomiakiem Radom 9 listopada policja postanowiła ukarać mandatami za przeklinanie wszystkich kibiców obecnych na sektorze gości. Funkcjonariusz policji nie miał zamiaru dyskutować z kibicami. 

„Sąd czy mandat?” – takie pytanie zadawał wszystkim kibicom policjant.

Internauci odnaleźli film, który znowu stawia w wątpliwość profesjonalizm polskiej policji. Przedstawia funkcjonariuszy policji, którzy wypisują mandaty w wysokości 100 złotych wszystkim kibicom z sektora gości, jako karę za rzekome bluźnienie. Nagrany policjant odmówił dyskusji z nagrywającym go kibicem i postawił proste pytanie:

Pytanie brzmi, czy Pan przyjmuje mandat czy nie? Ja się nie pytam czy Pan przeklinał czy nie.

Autor filmu podkreśla, że przyjazd do Radomia z Warszawy to koszt minimum 60 złotych, dlatego wielu kibiców postanowiło przyjąć mandat, mimo iż uważali się za niewinnych. Część kibiców zdecydowała się na wyjaśnienie sprawy w sądzie. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku uniewinnienia koszt dojazdu do sądu ponosi państwo.

 

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.