Absolutnie WSTRZĄSAJĄCE wyniki badań. Nadwaga przedłuża mężczyznom ...
Wiadomości Pikio - 13 Listopada 2017

Absolutnie WSTRZĄSAJĄCE wyniki badań. Nadwaga przedłuża mężczyznom ...

Naukowcy opublikowali zaskakujące wyniki. Duży brzuch wcale nie oznacza, że szybciej umrzemy! To dieta fit jest znacznie gorsza. 

Przebadano aż 3 mln ludzi i wnioski jakie się pojawiły wprawiły w osłupienie i naukowców i specjalistów w dziedzinie dietetyki. Na łamach amerykańskiego czasopisma medycznego "Journal of the American Medical Association" opublikowano wyniki wpływu naszej wagi na zdrowie. Zespołem kierowała dr Katherine Flegal, specjalistka od epidemii otyłości. Analizowano 4 grupy ludzi. Najpierw podzielono je na cztery kategorie: niedowaga, waga normalna, nadwaga i otyłość. Potem eksperci przeanalizowali wszelkie dostępne badania metodą statystyczną. Były one dostępne, jednak ich nigdzie nie publikowano, co dało ułatwione zadanie zespołowi pani Flegal. Może wyniki okazały się dla poprzednich naukowców tak szokujące, że brano je za błąd. Otóż wyniki pokazały następującą tendencję. Szybko na tamten świat mogą odejść osoby otyłe i te ze stwierdzoną niedowagą. W przypadku osób które miały wagę w normie, a także tych z lekką nadwagą okazało się, że żyją zdecydowanie dłużej niż poprzednie grupy. Osoby ze wskaźnikiem BMI na poziomie 26-27 są tymi, żyjącymi najdłużej. Nie jest to grupa do tej pory uznawana za normę przez ludzi zajmujących się dietetyką. Naukowcy z zespołu dr Flagan twierdzą w związku z wynikami, że należy podważyć stosowanie skali BMI. Nie jest bowiem ona miarodajna w profilaktyce leczenia otyłości. Warto jednak zwrócić uwagę, że naukowcy nie znaleźli odpowiedzi na pytanie czemu lekka nadwaga może być dla nas dobra. Pewność mają za to w kwestii pozytywnych skutków kilku dodatkowych kilogramów w naszym organizmie. Najlepszą grupą na "dodatkowe kilogramy" są osoby w podeszłym wieku.

TE rzeczy o raku musisz wiedzieć!TE rzeczy o raku musisz wiedzieć!Czytaj dalej
christine_carter2Uwierzysz, że to ta sama osoba?! Ci ludzie schudli NAPRAWDĘ DUŻOCzytaj dalej
Źródło: innpoland.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News