Do Polski, Węgier oraz Czech dołącza właśnie kolejne państwo, które zdecydowanie buntuje się przeciwko przymusowej relokacji uchodźców w Unii Europejskiej. Sprawa jest o tyle ciekawa, że nikt nie spodziewał się, iż akurat to państwo się zbuntuje.

Chodzi o Finlandię, której przedstawiciele stwierdzili, że nie będą przyjmowali już więcej uchodźców arabskiego pochodzenia. Zapewniają oni, że swoje zobowiązania już wypełnili i na razie wystarczy.

W przeciwieństwie do polskiego rządu uważają oni jednak, że należy znaleźć schronienie dla pozostałych uchodźców, którzy nadal nie zostali rozlokowani. Ich zdaniem władze Unii Europejskiej muszą znaleźć wyjście z obecnego impasu.

Wyjściową kwotą jest 160 tysięcy osób i dla niej trzeba znaleźć rozwiązanie. Gdy to nastąpi, możemy rozważać kontynuację. Bez tego – nie – oświadczył zdecydowanie szef fińskiego MSZ – Timo Soini.

Władze Unii Europejskiej nie kryją swojego zaskoczenia postawą władz Finlandii. Do tej pory bezdyskusyjnie przyjmowały one uchodźców do swojego państwa.

źródło: wsedno24.pl

...

Zobacz również