"Powiedział to co powinien". Wicepremier PiS broni Jędraszewskiego

"Powiedział to co powinien". Wicepremier PiS broni Jędraszewskiego Źródło: YouTube - Archidiecezja Krakowska

Abp Jędraszewski wypowiedział kilkanaście dni temu słowa, które oburzyły miliony osób. Niektórzy spodziewali się, że niebawem usłysy on wielu słów krytyki, jednak najważniejsze osoby w państwie wzięły go w obronę. Wśród nich jest także wicepremier PiS.

Abp Jędraszewski cieszy się powszechnym szacunkiem wierzących, jako jeden z najważniejszych duchownych w kraju. Wszystko zmieniło się jednak po ostatniej wypowiedzi w trakcie homilii, którą znany kapłan wygłosił w trakcie obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Metropolita krakowski nazwał wówczas wyznawców ideologii LGBT "tęczową zarazą".

Okazuje się, że jego słowa mają bardzo wielu przeciwników, ale także wielu zwolenników. Wypowiedź Marka Jędraszewskiego postanowił skomentować jeden z najważniejszych polityków obecnego rządu, stwierdzając, że duchowny wypowiedział się w bardzo słuszny sposób. Wygląda więc na to, że przedstawiciele partii rządzącej zamierzają bronić wypowiedzi arcybiskupa.

Abp Jędraszewski jest krytykowany za swoje słowa o LGBT

W Internecie pojawiło się mnóstwo słów oburzenia i wściekłości wobec tego, co postanowił zrobić abp Jędraszewski. W ważnych dla Polaków dniu, jakim z pewnością jest dzień obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, duchowny niespodziewanie odniósł się do obecnej sytuacji społecznej dotyczącej ideologii LGBT, która dzieli Polaków.

Arcybiskup nazwał jej zwolenników "tęczową zarazą", co bardzo nie spodobało się internautom. Jeden ze znanych polityków stwierdził jednak, że w słowach kapłana nie ma nic złego, a właściwie powinno się stwierdzić, że zachował się on dokładnie tak, jak powinien w tej sytuacji. 

Abp Jędraszewski doprowadził do wielkiej burzy

Do tej pory politycy nie komentowali oburzających słów o LGBT, Jacek Sasin jednak zdecydował się zabrać głos. 

- Abp Marek Jędraszewski mówi to, co każdy duchowny powinien mówić w tej sprawie. Jako katolik, członek kościoła, takiego głosu oczekuję. Najpierw związki partnerskie, później małżeństwa homoseksualne, a na koniec adopcja dzieci. Tu od początku musi być postawiona tama - stwierdził Jacek Sasin, wicepremier w rządzie PiS.

Dzisiaj grzeje: Małą dziewczynkę nagle przykrywa morska fala. Jej pies zareagował w niesamowity sposób, wszystko nagrała babcia
2. NBP może mocno zamieszać w portfelach milionów Polaków, wszystko przez inflację

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Możemy więc stwierdzić, że stanowisko polityków partii rządzącej wobec słów Marka Jędraszewskiego nie jest krytyczne. Większość internautów stanowczo nie zgadza się z wypowiedzią arcybiskupa, lecz polityk PiS postanowił zadeklarować swoją wierność wobec Kościoła. Trudno powiedzieć, w jaki sposób wpłynie to na jego wynik wyborczy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Ksiądz prawie zemdlał ze wstydu
  2. Para kupiła wymarzony dom. Wtedy spod podłogi zaczęły dochodzić przeraźliwe dźwięki. To wcale nie były szczury
  3. Mąż wykrzyczał do żony najbardziej przykre słowa. Bo ich dziecko urodziło się rude
  4. Małą dziewczynkę nagle przykrywa morska fala. Jej pies zareagował w niesamowity sposób, wszystko nagrała babcia
  5. Mężczyzna zauważył wystającą z brzegu rzeki "dłoń". Nurkowie nie spodziewali się tego, co wyjmą z wody

Źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News