Abp Jędraszewski nagrodzony. Ogłoszono go "Strażnikiem Wartości"

Abp Jędraszewski nagrodzony. Ogłoszono go "Strażnikiem Wartości" Źródło: YouTube/Telewizja Republika

Abp Jędraszewski został pierwszym laureatem Międzynarodowej Nagrody Instytutu Wacława Felczaka: Strażnik Wartości - CUSTOS VIRTUTUM. Wyróżnienie zostało mu wręczone na Zamku Królewskim w Warszawie. To dzięki jego zasługom w "walce z wartościami wrogimi rodzinie".

Abp Jędraszewski znany jest ze swoich ostrych wypowiedzi, zwłaszcza na temat społeczności LGBT. Jego krytyka Marszu Równości w Białymstoku odbiła się szerokimi echem w mediach i wśród Polaków. Jego słowa podzieliły publikę na zwolenników tradycyjnych wartości oraz tych, którzy uważają, że podejście arcybiskupa nosi chwilami znamiona "przemocowego" względem mniejszości seksualnych. Teraz jego konsekwentne opowiada się po stronie konserwatywnych wartości zostało wynagrodzone przez Instytut Wacława Felczaka.

Abp Jędraszewski został "Strażnikiem Wartości"

Słowa abp Jędraszewskiego nie pozostawiły nikogo obojętnym. Nazywając społeczność LGBT "tęczową zarazą" został bohaterem środowisk około-narodowych oraz "wrogiem numer jeden" lewicy i umiarkowanego centrum. To, że jego przekonania znajdują poparcie wśród Polaków jednoznacznie udowadnia wręczona mu 8 listopada nagroda. Jest on pierwszym jej laureatem, co oznacza, że w pewnym sensie ustanawia standardy dla przyszłych konkurentów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dr Maciej Szymanowski, dyrektor Instytutu im. Wacława Felczaka wygłosił podczas uroczystości, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie, przemówienie, w którym wysławiał zasługi abp Jędraszewskiego i nawoływał przedstawicieli krajów Europy Środkowej do zjednoczenia w imię ochrony tradycyjnych wartości.

- Albo my, narody Europy Środkowej nauczymy się ze sobą współpracować, albo jest tylko kwestią czasu, kiedy ponownie będziemy pasażerami pociągu, na którego kierunek jazdy, a nawet przystanki, na których się zatrzymuje, nie będziemy mieli żadnego wpływu - powiedział dr Szymanowski po wręczeniu nagrody "Strażnika Wartości" abp Jędraszewskiemu.

Arcybiskup ma stać na straży wartości Europy Środkowej

Dr Szymanowski wychwalał też zasługi arcybiskupa jako postaci publicznej, która konsekwentnie staje w obronie wartościom bliskim konserwatystom. Położył nacisk zwłaszcza na przemówienie abp Jędraszewskiego wygłoszone w rocznicę Powstania Warszawskiego, okazji ważnej dla wszystkich Polaków, ale szczególnie bliskiej konserwatystom.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda. Zostawił po sobie miliardy. Fani są zdruzgotani
2. Prawo i Sprawiedliwość i wielu Polaków właśnie pogrążyło się w żałobie. Najgorsze doniesienia ze szpitala, nie żyje Stefan Strzałkowski

- Takim kurierem z Krakowa, posłańcem, a zarazem strażnikiem wartości, jest także nasz Laureat, którego wygłoszone w rocznicę Powstania Warszawskiego słowa sprzeciwu wobec destrukcyjnych względem człowieka, rodziny i rodziny rodzin – czyli narodu pseudo-prawd, zabłysnęły w tym roku niczym światło latarni morskiej nad Wisłą, ale także nad Dunajem i Wełtawą, i w wielu innych miejscach świata - powiedział w swojej przemowie dr Szymanowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1.  Sąd zadecydował wbrew ZUS. Tysiące kobiet może wnioskować o WYŻSZĄ emeryturę
  2. Beata Tyszkiewicz próbowała jej pomóc. Alkohol i depresja zniszczyły legendarną aktorkę, do dziś ludzie po niej płaczą
  3. Doniesienia są druzgocące. Nie żyje polski dziennikarz
  4. 3-dni po strasznej śmierci 6-latki mama zajrzała do szafki dziewczyny. Znalezisko ścięło ją z nóg
  5. Kierowcę ogarnęła wściekłość po wypadku. Nagle zalał się łzami pojmując co leży na asfalcie

źródło: telewizja republika

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News