Abp Głódź może pochwalić się ogromnym majątkiem. Posiadłość warta grube miliony, a to dopiero początek

Abp Głódź może pochwalić się ogromnym majątkiem. Posiadłość warta grube miliony, a to dopiero początek Źródło: .

Abp Głódź jest posiadaczem majątku, którego mógłby mu pozazdrościć niejeden wierny. Jak się okazuje, metropolita gdański może pochwalić się posiadłością za grube miliony. Jak podają media, jego zasoby są naprawdę imponujące.

Abp Głódź znalazł się ostatnio w centrum uwagi za sprawą swojej wypowiedzi na temat najnowszego dokumentu Tomasza Sekielskiego. Metropolita gdański publicznie stwierdził, że nie zamierza poświęcać swojego czasu na oglądanie "byle czego". Wcześniej nie był zainteresowany współpracą i dialogiem z twórcami.

Hierarcha oburzył opinię publiczną, ponieważ przyczynił się do zatuszowania przestępstw seksualnych, których sprawcą był kapelan Lecha Wałęsy, ks. Franciszek Cybula. Abp Głódź doskonale wiedział, że kapłan wykorzystywał seksualnie nieletnich chłopców, jednak nie podjął żadnych kroków, aby wyciągnąć wobec niego konsekwencje. Jak się okazuje, nie jest to jedyny powód społecznego oburzenia w związku z jego osobą.

Abp Głódź może pochwalić się ogromnym majątkiem. Wierni Kościoła katolickiego mogą mu jedynie pozazdrościć

Jak się okazuje, abp Głódź jest posiadaczem ogromnej fortuny. Arcybiskup nikomu nie kojarzy się z ewangelicznym ubóstwem, do którego zachęcał Jezus Chrystus. Media dowiedziały się, że metropolita gdański jest posiadaczem ogromnej fortuny. O takich luksusach wierni Kościoła katolickiego mogą jedynie pomarzyć.

Arcybiskup nie musi obawiać się o swoją przyszłość. Czas swojej emerytury i jesieni życia spełni otoczony luksusem. Jak podały media, abp Głódź planuje powrócić do rodzinnej wsi Bobrówka, gdzie czeka na niego ogromny pałac położony na terenie liczącym 20 hektarów. Posiadłość jest warta około miliona złotych, a jej wyposażenie szacuje się na kwotę 3 milionów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIA:

Posiadłość arcybiskupa jest warta miliony, a to dopiero początek

Media dowiedziały się, że wnętrze pałacu jest niezwykle luksusowe. Na ścianach wiszą obrazy w złotych ramach, meble utrzymane są w stylu ludwikowskim, a na wielu z nich znajdują się porcelanowe figurki. Nie brakuje również fortepianów, które służą nie tylko do muzykowania. To właśnie na nich abp Głódź ma eksponować swoje nagrody, odznaczenia i haftowane proporce.

Imponująca posiadłość znajduje się za wysokim murem. Odkryto również, że w pałacu pracuje bardzo wiele osób, które trudnią się sprzątaniem, gotowaniem i drobnymi naprawami. Na miejscu jest również rodzina duchownego, z tego też powodu wśród lokalnych mieszkańców abp Głódź jest tematem tabu. Pracownicy pałacu zawiadamiają policję, jeśli ktoś za bardzo zbliży się do posesji. Według medialnych doniesień, abp Głódź będzie mieć także swój prywatny kościół.

  1. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? Fani są zdruzgotani. Tysiące Polaków boi się o jej karierę, a wszystko przez zatrważającą wiadomość
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. Prorok z zagranicy przeraził Polaków. Zapowiada nagłą zagładę milionów ludzi, wkrótce ma wydarzyć się najgorsze
  4. Nadchodzi prawdziwa groza. Nawet tragedie i katastrofy z wizji Jackowskiego są mniej przerażające
  5. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj
  6. Potężne trzęsienie ziemi!

źródło: Newsweek

 

Następny artykuł