Ksiądz zgwałcił Agnieszkę w saunie. Abp. Głódź twierdzi, że nie pamięta

Ksiądz zgwałcił Agnieszkę w saunie. Abp. Głódź twierdzi, że nie pamięta Źródło: Piotr Molecki/East News

Abp Głódź zaprzecza, by miał świadomość tego, co robili księża. Duchowny wypiera się wszystkiego. Jak donosi portal OKO.press, sąd nie wierzy w zapewnienia arcybiskupa.

Abp Głódź od lat zaprzecza, by cokolwiek wiedział na temat pedofilii w Kościele. Niedawno zeznawał przed sądem w głośnych sprawach, które wstrząsnęły całą Polską. Jak donosi portal OKO.press, arcybiskup uparcie twierdzi, że nie miał świadomości tego, co działo się z duchownymi należącymi do Archidiecezji Gdańskiej.

Arcybiskup zeznawał w dwóch sprawach. Pierwszą z nich była sprawa ks. Wojciecha L., który dopuścił się molestowania dwóch harcerzy, jeden z nich miał mieć 14, drugi 18 lat. Duchowny miał także bić chłopców kablem po pośladkach. Za popełnione przestępstwa ksiądz Wojciech L. otrzymał wyrok 6 lat pozbawienia wolności. Druga sprawa dotyczyła gwałtu na 12-letniej dziewczynce, którego dopuścił się ksiądz Marek L. 

Podczas obu rozpraw zeznawał Leszek Sławoj Głódź, który dwa razy przyznał, że nigdy nie słyszał, by oskarżeni księża, dopuścili się takich czynów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczny wypadek młodego gwiazdora. Wielki talent zginął w wieku zaledwie 24 lat
  2. Fasolka kupowana przez wszystkich jest właśnie wycofywana ze sklepów. Feler odkryty po wypuszczeniu na rynek może być niebezpieczny dla zdrowia
  3. Niemal wszyscy Polacy czekali. Od dziś znika znienawidzony zakaz, MZ oficjalnie potwierdziło
  4. Marysia otworzyła prezent ślubny i przeczytała dołączony liścik. Wpadła w furię, jak tak można?
  5. Papież Franciszek i Watykan w żałobie. Niestety, media podały informację o śmierci
  6. Nie żyje panna młoda, zmarła po zjedzeniu ciastka. Powód okazał się wstrząsający

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News