Setki ludzi protestowało pod gdańską kurią. Chcą odejścia abp Głódzia

Setki ludzi protestowało pod gdańską kurią. Chcą odejścia abp Głódzia Źródło: youtube/radio_maryja/

Abp Głódź w końcu odejdzie? Już od wielu tygodni głośno jest o zachowaniu duchownego, a protest wiernych pod gdańską kurią tylko zaostrzył całą sprawę.

Abp Głódź już od dawna wzbudza spore poruszenie w opinii publicznej. Polakom nie spodobały się bowiem doniesienia, jakie zaczęły obiegać media, na tle przestępstw seksualnych wśród duchownych. Zgodnie z przekazywanymi informacjami, abp ma wiele na sumieniu, co doprowadza wiernych do furii. Licznie zebrali się pod gdańską kurią, by domagać się jego odejścia. 

Afera pedofilska i protest w Gdańsku. Wierni chcą, by abp Głódź odszedł 

Już od kilku tygodni głośno mówi się o arcybiskupie Sławoju Leszku Głódźu, który ponoć miał tuszować przypadki księży, dopuszczających się pedofilii oraz, że on sam miał dopuszczać się mobbingu względem innych duchownych. Rozgoryczeni wierni zaczęli domagać się, by abp opuścił swoje stanowisko. 

By wyraźnie pokazać, że są przeciwni takim zachowaniom, popołudniem w minioną niedzielę ponad 100 osób zebrało się pod gdańską kurią z transparentami, na których widniał napis "Odzyskajmy nasz Kościół". Zgromadzeni nie tylko wykrzykiwali swoje hasła, ale odmówili również modlitwę wiernych oraz "Ojcze Nasz". Stojąc w milczeniu modlili się w intencji Kościoła, mając nadzieję, że ich żądania w końcu się spełnią. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Solidaryzujemy się z ofiarami molestowania w kościele i kapłanami, którzy są prześladowani przez obecnego arcybiskupa. (...) Czara goryczy się przelała, dlatego tu jesteśmy. Jestem tutaj, żeby wyrazić też swoje wsparcie dla osób pokrzywdzonych, dla ofiar pedofilii, żeby im pokazać że nie tylko się o nich modlimy, ale będziemy za nimi stali murem - powiedziała w rozmowie z Faktem jedna z protestujących. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny polski muzyk. Zmarł na straszliwą chorobę, osierocił syna

2. Roksana Węgiel przyćmiła Lewandowską. Zdjęcia 14-latki z Cristiano Ronaldo obiegają świat

Wierni wysłali również pismo do samego papieża Franciszka oraz deklarują, że nie mają zamiaru zaprzestać protestów. Tymczasem, choć pod kurią zjawiła się nawet policja, do zgromadzonych nie wyszedł żaden z duchownych, pozostawiając ich działania bez jakiekolwiek komentarza. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie tylko prąd zdrożeje. W 2020 roku czeka nas FATALNA niespodzianka
  2. Wypłynęły intymne zdjęcia Michała Szpaka. To zemsta jego przyjaciółki
  3. Gwiazdor Ranczo ujawnił tajemnicę dot. nieżyjącej od 15 lat Darii Trafankowskiej. Ogromne zaskoczenie
  4. Polsat przekazał straszne informacje z polskich miejscowości. Mnóstwo osób nie żyje
  5. Tajemniczy mężczyzna poprosił bawiącego się z synkiem tatę o wodę. Po chwili zaczął się horror

Źródło: interia 

Następny artykuł