Abp. Gądecki do bezdzietnych małżeństw: Nie ulegajcie pokusie niegodnych metod poczęcia

Abp. Gądecki do bezdzietnych małżeństw: Nie ulegajcie pokusie niegodnych metod poczęcia Źródło: fot. Maria Gurzyńska/Radio Rodzina Kalisz

Przewodniczący Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, w wielkanocnych życzeniach zaapelował do bezdzietnych małżeństw o nie uleganie pokusie użycia "złych i niegodnych metod poczęcia dziecka".

W opublikowanym na stronie Episkopatu dokumencie duchowny zwraca uwagę na to, że tylko z woli Boga życie może poczynać się w małżeństwie i rodzice nie powinni bać się przyjmować nowego życia jednak gdy dotknie ich "krzyż niepłodności" nie powinni ulegać pokusie "złych i niegodnych metod poczęcia dziecka". Arcybiskup napomina także lekarzy oraz położnych i wskazuje, że ich rolą jest każdorazowo obrona życia ludzkiego. W przyszłym tygodniu ma się odbyć pierwsze czytanie projektów ws. in vitro, które zostały krytycznie ocenione przez Episkopat Polski. Katoliccy hierarchowie zarzucają nowym rozwiązaniom brak realnego leczenia niepłodności a także umożliwienie rodzenia dzieci przez kobiety pozostające w związkach jednopłciowych.

źródło: episkopat.pl/tokfm.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News