Poseł PiS o aborcji. "Gdyby ktoś zgwałcił moją żonę, nie zgodziłbym się, by zabić dziecko"

Poseł PiS o aborcji. "Gdyby ktoś zgwałcił moją żonę, nie zgodziłbym się, by zabić dziecko" Źródło: YouTube/Telewizja Republika

Aborcja to temat wywołujący wielkie emocje. Powraca nieustannie w dyskusjach politycznych. Środowiska prawicowe chętnie zaostrzyłyby istniejące prawo, z kolei te związane z opozycją lobbują za mocną liberalizacją przepisów. Poseł PiS, Jacek Żalek, w szczerej rozmowie argumentuje zdanie swojej strony. Padły naprawdę szokujące słowa.

Aborcja to trudny temat. Wywołuje ogromne emocje i od dawna ścierają się wokół niego dwie strony. Jedna z nich chce, by prawo zostało zaostrzone, aż do całkowitego zakazu przerwania ciąży. Druga pragnie liberalizacji, uzasadniając, że każdy powinien mieć prawo wyboru. Swoje stanowisko zabrał też poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Żalek. 

Aborcja to przemysłowe zabijanie dzieci. Mocne słowa posła

Jacek Żalek udzielił szczerego wywiadu w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Tam własnie pytany był o swój stosunek do aborcji. Jak można przypuszczać po przynależności politycznej, poseł jest jej zdecydowanie przeciwny. Jego zdaniem nie powinna być dozwolona w żadnym przypadku. W bardzo mocnych słowach opisał zwolenników liberalizacji przepisów aborcyjnych. Przyrównał ich postulaty do nazizmu.

- Aborcja to przemysłowe zabijanie dzieci, a obłąkany ruch proaborcyjny to drugie wcielenie nazizmu. Wcześniej zajmowali się mordowaniem jednej nacji, teraz zajmują się mordowaniem dzieci. Trudno o tym dyskutować - powiedział Żalek przeprowadzającemu wywiad Robertowi Mazurkowi.

- Nie da się obronić tego, że życie, które zaczyna się w momencie poczęcia, może zostać odebrane - dodał.

Ciąża wynikiem gwałtu? "Dziecko nie jest winne"

Obecne prawo zezwala na aborcję w trzech przypadkach: gdy ciąża zagraża zdrowiu lub życiu matki, gdy badanie prenatalne wskazuje na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu lub jego nieuleczalną chorobę albo gdy ciąża jest wynikiem przestępstwa (gwałtu).  Zdaniem posła Żalka powinna być zakazana całkowicie. Robert Mazurek zadał swojemu rozmówcy kilka trudnych pytań. 

Na początek zapytał o to, jak przekonałby zgwałconą nastolatkę do urodzenia dziecka, będącego owocem przestępstwa. 

– Zrobiłbym wszystko, by zgwałconą nastolatkę przekonać, że powinna to dziecko urodzić, bo ono nie jest niczemu winne. Tragedia odebrania mu życia tego nie naprawi. Jej krzywda nie może tłumaczyć krzywdy zadanej dziecku. Gdyby tak myślano, to na ziemiach odzyskanych nie urodziłyby się dzieci zgwałconych kobiet, a te dzieci żyją, mają swoje rodziny, są szczęśliwe. W tej czysto hipotetycznej sytuacji nie zezwoliłbym na dokonanie aborcji – odparł poseł PiS.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dziennikarz nie odpuszczał. Następnie zapytał, jaka byłaby reakcja polityka, gdyby to jego żona zaszła w ciążę przez gwałt. Polityk odpowiedział mocnymi słowami.

 - Gdyby ktoś zgwałcił moją żonę, najpierw zatłukłbym tego, kto to zrobił. Zgrzeszyłbym, bo nie okazałbym miłosierdzia, skrzywdziłbym go, co nie wyrównałoby krzywdy i nie przywróciło szczęścia mojej żony. Jednocześnie nie zgodziłbym się, by zabić dziecko, które w niegodziwy sposób zostało poczęte, bo jego życie też jest święte. Ono nie jest niczemu winne i nie mogę go zabić tylko dlatego, że jego matce został zadany gwałt – twierdził Jacek Żalek. 

Decyzja o aborcji to zawsze tragedia do kobiety, która musi ją podjąć. Rozważania, co by się zrobiło, zawsze są tylko hipotetyczne - wyobrażenie nigdy nie zastąpi zderzenia z realną sytuacją. 

  1. Tragedia w życiu Braci Golców. Najbliższą osobę braci czeka ciężka operacja
  2. Operacje plastyczne Justyny Steczkowskiej! Fani nie mają wątpliwości: "Nos, pośladki, wycięte żebra". Znamy CAŁĄ PRAWDĘ!
  3. Tragedia na zachodzie Polski. Lokalna społeczność przeżywa ciężkie chwile, nie żyje 42-letnia Polka
  4. Mandaryna pokazała zdjęcia z nowym partnerem. Przy Michale Wiśniewskim to prawdziwy ADONIS
  5. Wstydliwa wpadka Margaret na wizji TVP. Gwiazda nie wiedziała, że jest na żywo, widzów poderwało z foteli
  6. Szelągowska właśnie odchudza się szybciej niż Szostak u szczytu formy. Z ciała gwiazdy TVN już mało zostało

Źródło: Do Rzeczy

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu