Sasin się wygladał. PiS po wyborach zakaże całkowicie aborcji?

Sasin się wygladał. PiS po wyborach zakaże całkowicie aborcji? Źródło: Screen/Youtube/Polskie Radio

Jeśli PiS wygra wybory, aborcja zostanie całkowicie zakazana. Jacek Sasin, polityk ugrupowania partii rządzącej, powiedział w "Naszym Dzienniku" kilka słów za dużo. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że po wyborach kobiety nie będą miały żadnego prawa głosu w tej sprawie.

O tym, że aborcja ma zostać całkowicie zakazana, zaczęło się robić głośno odkąd tylko partia Prawo i Sprawiedliwość objęła władzę w naszym kraju. Liczne protesty i kontrowersje spowodowały, że temat na chwilę ucichł. Jednak, jak się okazało, jeżeli tylko ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego ponownie obejmie władzę w państwie, to najprawdopodobniej zakaże aborcji eugenicznej. O tych planach poinformował Jacek Sasin w "Naszym Dzienniku". 

Aborcja eugeniczna będzie niemożliwa

Aborcja eugeniczna jest wykonywana w przypadkach, gdy choroby lub wady rozwojowe płodu są na tyle poważne, że nie dają szans na normalne funkcjonowanie dziecka po urodzeniu. Ciąża przy tego typu schorzeniach może zagrażać życiu matki, a w wielu przypadkach kończy się także poronieniem. Jeżeli dziecko jednak przyjdzie na świat, zazwyczaj nie żyje więcej niż rok. Do tej pory kobieta mogła decydować o tym, czy chce przerwać zagrożoną ciążę. Wprowadzony zakaz spowoduje, że ciężarna będzie zmuszona do jej kontynuowania.

PiS odbierze kobietom prawo wyboru 

Jak wynika ze słów Jacka Sasina, jeżeli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory, to najprawdopodobniej odbierze prawo wyboru kobietom w sprawie aborcji eugenicznej. 

– Czekamy na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, ponieważ ustawowe zagwarantowanie tej kwestii będzie dużo słabszą gwarancją, że ta sprawa zostanie raz na zawsze rozwiązana tak, jak byśmy chcieli – żeby aborcja eugeniczna była niemożliwa - powiedział Jacek Sasin dla "Naszego Dziennika".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wicepremier stwierdził również, że ustawę można zmienić z dnia na dzień, dlatego PiS woli się zabezpieczyć na wypadek gdyby do władzy doszła Lewica. 

– Jeśli do władzy doszłyby szeroko rozumiane środowiska lewicowe, to mogłyby one po wyborach spowodować, że zostanie dopuszczona tzw. aborcja na życzenie. Dlatego wybraliśmy drogę uzyskania gwarancji konstytucyjnych, żeby to uniemożliwić. W zależności od tego, jaki będzie wyrok Trybunału, podejmiemy decyzje dotyczące samego kształtu prawa - dodał Jacek Sasin w wywiadzie dla "Naszego Dziennika". 

Dzisiaj grzeje: 1. Maciej Kurzajewski przeżywa ciężkie chwile. Dopiero stracił żonę, teraz padł kolejny cios 2. Pilny apel polskiej policji. Wyszedł na grzyby, jego koszmar trwa już trzeci dzień

Trybunał od dwóch lat rozpatruje wniosek 100 posłów o stwierdzenie niekonstytucyjności aborcji eugenicznej. Wicepremier liczy na to, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego wkrótce zapadnie, aby od strony prawnej wszystko było dobrze przygotowane i nie budziło żadnych wątpliwości.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 500 plus będzie WYGASZANE. Wiele osób pożegna się ze świadczeniem
  2. Uwielbiany piosenkarz stracił żonę. Sekta odebrała mu wszystko
  3. 13-letnia córka Wiśniewskiego przeszła spektakularną metamorfozę. Efekty odbierają mowę
  4. Druzgocące doniesienia godne największego potępienia. Zszargali pamięć o Korze w niewybaczalny sposób
  5. 82-latka uwielbia randkować. Nie może opędzić się od kochanków poniżej 35 roku życia

źródło: Na temat

Następny artykuł