"Niepisany zakaz aborcji" panuje na Podkarpaciu? Niepokojące ustalenia mediów

"Niepisany zakaz aborcji" panuje na Podkarpaciu? Niepokojące ustalenia mediów Źródło: Pixabay

Aborcja może zostać zakazana całkowicie - najpierw na terenie województwa podkarpackiego. Częste doniesienia o najnowszych projektach, takich jak utworzenie strefy wolnej od edukacji seksualnej, zdradzają zakorzenione w ludności konserwatywne poglądy na temat dylematów moralnych. Tym razem władze województwa planują posunąć się o krok dalej i zabronić przerywania ciąży nawet na zasadach kompromisu aborcyjnego.

Aborcja w Polsce ma stałą rzeszę przeciwników. Środowiska pro-life od lat próbują przeforsować bezwzględny zakaz przeprowadzania zabiegów aborcyjnych. Organizują wiece, przykrywają zabytki zdjęciami porozrywanych płodów, krzyczą przez megafony. Wszystko po to, by zbierać podpisy pod projektem ustawy antyaborcyjnej, który co chwilę wnoszą do laski marszałkowskiej. 

Aborcja może być całkowicie zakazana na Podkarpaciu

Aborcja może zostać całkowicie zakazana na terenie Podkarpacia. Po pomoc nie będą mogły więc zgłosić się kobiety zgwałcone lub chore, a także matki uszkodzonych płodów. Przerwanie ciąży jest bowiem postrzegane przez mieszkańców południowo-wschodniego regionu nie jako niekiedy niezbędna interwencja, ale hańba w oczach Boga. Podkarpaccy działacze PiS pozostają wierni swoim wyborcom i starają się przeforsować uchwałę o regionalnym zakazie aborcji. Projekt aktu prawnego zawiera również zapis o zakazie prowadzenia zajęć edukacji seksualnej w tamtejszych szkołach

Chociaż dla większości Polski już takie kategoryczne rozstrzygnięcie jednego z najbardziej kontrowersyjnych dylematów dzisiejszego świata jest niezwykle trudne, to mieszkańcy Podkarpacia są bardziej pewni własnych przekonań. Z tego powodu zakaz aborcji jest na tych terenach niepisanym, bezwarunkowym prawem.

- Większość naszych lekarzy podpisało „deklarację wiary” i nie wykonują zabiegów, które zgodnie z prawem są ich obowiązkiem. Kobiety nie mają więc prawa do legalnej aborcji, choć gwarantuje im to Konstytucja RP - opowiedziała Patrycja Mitro, prezes Fundacji Prawnikon, zajmującej się poradnictwem prawnym. 

Kobiety z Podkarpacia protestują. Planowane są pozwy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wiele kobiet z Podkarpacia zgłosiło się do instytucji wspierających kobiety, które urodziły wbrew swojej woli. Monika, matka dziecka z zespołem Downa, Beata, której odmówiono aborcji nawet na Mazowszu, Marta, matka chłopca w wodogłowiem, chorobą serca i całkowitym paraliżem lewej ręki to nie jedyne ofiary podkarpackich medyków. Niektóre z nich planują pozew przeciwko lekarzom, którzy odmówili im elementarnego prawa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Po wielu miesiącach rozłąki wrócił po psa. W tajemnicy zaszedł pod drzwi, gdy zwierzak wyszedł zaczęło się gorące powitanie
2. Znany aktor miał straszny wypadek. Jego auto wypadło z drogi, jest w ciężkim stanie

Od 1993 roku w Polsce obowiązuje tzw. "kompromis aborcyjny", który dopuszcza przerwanie ciąży w trzech przypadkach: poczęcia dziecka w wyniku gwałtu, zagrożenia życia matki lub ciężkiego uszkodzenia płodu. Prawo to nie jest jednak respektowane we wszystkich zakątkach Polski. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Polityka" wchodzi do kin. Ile na filmie zarobi Patryk Vega?
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Reforma edukacji w praktyce. Zdjęcie planu lekcji, które krąży za sieci, mówi samo za siebie
  4. Joanna Senyszyn podsumowała abp. Gądeckiego. "Największy smród poszedł z jego homilii"
  5. Kupiła nowe spodnie przez internet. Kiedy przymierzała je po raz pierwszy na chwilę zamarła. Znalazła w kieszeni ohydną rzecz

źródło: polityka

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu