Już nikt nie uniknie płacenia abonamentu RTV? Wprowadzono podwyżkę i nowe wysokie kary

Już nikt nie uniknie płacenia abonamentu RTV? Wprowadzono podwyżkę i nowe wysokie kary Źródło: Pixabay/tookapic

Wyższe opłaty za abonament RTV to nie koniec przykrych niespodzianek w najbliższym czasie. Niestety czekają nas również bardzo wysokie kary. Czy nikt nie będzie w stanie uniknąć opłaty za odbiorniki radiowe i telewizyjne? Jak widać, klamka zapadła, nie mamy dobrych wiadomości.

Klamka zapadła, od nowego roku czeka nas podwyższony abonament RTV. Niestety to nie jedyna zła wiadomość, zaplanowane są także bardzo wysokie kary. Osoba, która unika płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego może bardzo słono zapłacić. 

Nikt nie uniknie płacenia za abonament RTV? Najnowsze doniesienia 

Płacenie abonamentu RTV jest obowiązkiem każdej osoby, która posiada telewizor lub radioodbiornik. By płacić, należy jednak samemu zgłosić fakt tego, że urządzenie posiadamy. Osoby, które opłaty nie uiszczają, są usilnie ścigane przez Pocztę Polską, nakładającą bardzo surowe kary. Od stycznia będą one jeszcze wyższe niż dotychczas.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o tym, że od 1 stycznia 2021 roku czekają nas wyższe opłaty za zarejestrowane odbiorniki radiowe oraz radiowo-telewizyjne. Osoby, które je posiadają, mogą zapłacić mniej, jeśli podejmą decyzję o opłaceniu abonamentu na okres dłuższy niż miesiąc. Jeśli ktoś jednak jest posiadaczem odbiornika, a opłaty nie uiszcza, czeka go bardzo wysoka kara. 

Kara za nieopłacanie posiadanego odbiornika wynosi 30-krotność miesięcznej kwoty abonamentu RTV. Od stycznia 2021 roku będzie to 735 złotych, czyli o ponad 50 złotych więcej niż obecnie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Nie podoba mi się, że abonament jest przymusowy. Cierpią na tym najczęściej ubodzy emeryci. Jesteśmy krzywdzeni z każdej strony. Nas łatwo ukarać, a prawdziwych złodziei, którzy kradną miliony nikt nie ściga - opowiadał Ryszard Łącki, emeryt z Gdańska w rozmowie z Faktem. 

Od styczna 2020 roku zapłacimy o 50 groszy więcej niż dotychczas za radio (7,50 zamiast 7 złotych). Wysokość abonamentu za telewizor z kolei wzrasta z 22,70 do 24,50. Podwyżka wynosi więc 1,80 złotych miesięcznie. Kara za niepłacenie abonamentu wzrasta z 681 złotych do 735 zł (o 54 zł więcej). 

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, koronawirus w niesamowicie popularnym miejscu. Sanepid prowadzi pilne poszukiwania
2. Fani pogrążyli się w żałobie. Nagła śmierć znanego muzyka
3. Tragiczne wydarzenia na oczach widzów TVP. Wszystko poszło na żywo, są ofiary

Zgodnie z prawem abonament należy opłacić z góry za cały okres rozliczeniowy. Jeśli chcemy uiścić opłatę roczną należy to zrobić do 25 stycznia. W przypadku płatności ratalnej będzie to 25. dzień miesiąca.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bogumiła Wander została zupełnie sama. Mąż potwierdza smutne doniesienia
  2. Właśnie ogłoszono. Rząd podał surowy zakaz, wejdzie w życie od wtorku
  3. Nie ma odwrotu, od soboty wracają surowe obostrzenia. Olbrzymie zmiany dla wielu Polaków
  4. Nikt się nie spodziewał. Niebywałe wieści o dziecku Barbary Kurdej-Szatan
  5. Trudno powstrzymać złość. Norbi zdradził, jak dostał pracę w TVP

Źródło: Fakt, Money

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News