Abonament RTV, kto może uniknąć opłaty
pixabay.com stevepb
Weronika Wasiak - 2 Czerwca 2020

Miliony Polaków mogą uniknąć opłaty. Nawet nie mają pojęcia, z jaką łatwością

Abonament RTV nie musi być opłacany przez każdego? Mało kto wiedział, że zwolnionych z opłat mogą być miliony Polaków. To jeszcze nie koniec dobrych wieści, ponieważ dokonać tego można w bardzo prosty sposób, a później już tylko cieszyć się mniejszymi opłatami co miesiąc. Przeczytaj, by wiedzieć.

Abonament RTV - nie wszyscy muszą go płacić? Zapewne niewielu nasunęło się na myśl to pytanie, ponieważ dla większość oczywiste wydaje się, że abonament powinien być opłacany każdego miesiąca. Niektórzy mogą więc przeżyć spory szok, gdy dowiedzą się, że wcale nie jest to konieczne, a uniknąć opłat mogą miliony. Co zrobić, by zostać zwolnionym? To bardzo proste.

Jezus wyglądał inaczejTrzymali tajemnicę pod ścisłą kontrolą? Pokazali, jak naprawdę wyglądał JezusCzytaj dalej

Nie każdy musi opłacać abonament RTV. Jak tego uniknąć?

Opłacenie comiesięcznych rachunków zajmuje większą część świadczeń emerytów, a przecież wystarczyć musi im jeszcze na przeżycie i ewentualny zakup niezbędnych leków. Nie jest to łatwe. To właśnie seniorzy mogą ubiegać się o zwolnienie z opłat za abonament RTV. W "Gazecie Pomorskiej" czytamy: "Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyjaśnia, że osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury, są zwolnione z opłat". Warto jednak zaznaczyć, że wysokość świadczenia takich osób nie może być wyższa, niż 50% wartości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w Polsce, które w ubiegłym roku wynosiło 4918,17 zł brutto.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jacek Zejdler nie żyjePolacy go uwielbiali, wróżono mu wielką karierę. Nagła, tajemnicza śmierć aktora do dziś budzi pytaniaCzytaj dalej

By zostać zwolnionym z abonamentu RTV wystarczy złożyć wniosek w dowolnym urzędzie pocztowym. Wówczas należy mieć ze sobą dowód osobisty, decyzję Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o wysokości emerytury w danym roku oraz wymagane przez przepisy oświadczenie. Następnie wniosek zostaje rozpatrywany, a w przypadku jego zatwierdzenia osoba zostaje zwolniona z opłat już od następnego miesiąca.

Jeżeli jednak dana osoba zapłaciła za abonament RTV z góry za kilka miesięcy, a uzyska pozytywną odpowiedź po złożeniu wniosku, przysługuje jej zwrot nadpłaconej kwoty. Wówczas środki powinny zostać zwrócone w ciągu 14 dni od dopełnienia formalności na poczcie. Warto wspomnieć, że zwolnieni z opłat za abonament mogą zostać również:

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd podjął decyzję, nie ma już odwrotu. Wielka zmiana już od 6 czerwca

2. Najgorsze znaki zodiaku w historii. Lepiej trzymać się od nich z daleka, są mistrzami manipulacji

 • osoby zaliczone do I grupy inwalidów lub całkowicie niezdolne do pracy,
 • osoby bezrobotne,
 • osoby pobierające świadczenie przedemerytalne,
 • osoby otrzymujące zasiłek dla opiekuna,
 • inwalidzi wojenni i weterani,
 • kombatanci będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi,
 • członkowie rodzin pozostałych po kombatantach.

Najlepsze newsy dnia:

 1. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
 2. Nie żyje Piotr Rocki. Nocą legenda Ekstraklasy przegrała walkę z chorobą
 3. Wydarzyło się najsmutniejsze. Po ciężkiej walce zmarł Piotr Rocki
 4. Koledzy rzucili mu wyzwanie, wypił litr popularnego produktu. Od razu dostał drgawek, 19-latek walczy o życie
 5. Przechodzili małżeński kryzys, odbijało się w sypialni. Mąż postanowił się zemścić, wszystko wrzucił do sieci
 6. Pani Dorota podjęła cudowną decyzję dla ciebie i wszystkich. Zaprasza każdego, otworzyła pole truskawek

Niemowlę znalezione w ziemiMężczyzna zaczął kopać dół, nagle usłyszał płacz dziecka. Niewiarygodne, co znalazł chwilę później w ziemiCzytaj dalej

Źródło: Gazeta Pomorska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News