Abonament RTV wymaga uregulowania
Pixabay Antranias
Irmina Jach - 1 Lipca 2020

Miały być kontrole w całym kraju i kary po prawie 700 zł. Zdecydowano o wstrzymaniu

Abonament RTV jest opłatą, o której uiszczeniu zapomina większość posiadaczy teleodbiorników i radioodbiorników. Obowiązek opłacania opłat abonamentowych za rejestrację nowego urządzenia bywa lekceważony. Niedawno zapowiedziano, że do drzwi domów w całej Polsce zapukać mają kontrolerzy. Teraz zrezygnowano z tego pomysłu.

Abonament radiowo-telewizyjny ma na celu umożliwienie realizacji misji mediów publicznych. Kryterium do naliczania opłaty jest posiadanie w domu telewizora bądź radio, przy domniemaniu, że każda osoba, która zdecyduje się na zakupienie sprzętu, ma możliwość natychmiastowego odbioru i prawdopodobnie korzysta z tej możliwości. Abonament RTV budzi wiele kontrowersji. Wiele osób świadomie rezygnuje z uiszczania opłaty. Do tej pory trwały kontrole, które miały na celu wyegzekwowanie zaległości finansowych. Teraz zdecydowano się je wstrzymać.

Abonament RTV: wysokie kary za nieopłacenie

Abonamentu RTV nie płaci ponad 60% Polaków. Niefrasobliwość wielu osobom uchodzi płazem. Ryzyko wpadki jest minimalne, szczególnie, że zgodnie z obowiązującym prawem, nie ma konieczności wpuszczania do domu kontrolera zatrudnionego przez Pocztę Polską. Możliwość nieotworzenia drzwi sprawia, że urzędnicy mogą nigdy nie dowiedzieć się o posiadaniu niezarejestrowanego sprzętu. Teraz szanse na karę stały się praktycznie zerowe.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Papież Franciszek reagujePapież Franciszek reaguje na wydarzenia w Polsce. W końcu będzie rewolucja?Czytaj dalej

Na Twitterze Jacka Sasina pojawiła się informacja o okolicznościach, które wpłynęły na organizację pracy Poczty Polskiej. Można wnioskować, że minister aktywów państwowych miał na myśli wybory korespondencyjne. Spółka odnotowała 21% spadek w kwestii usług listowych. Po spotkaniu z pracownikami podjęte zostały kroki naprawcze, które będą polegać na cięciu pensji. W ramach oszczędności, Poczta Polska musiała zrezygnować z wypełniania części obowiązków.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Nie żyje człowiek legenda, zasłużony dla Polski. Przykre

2. Za miesiąc miał zostać ojcem. Nie żyje 28-latek zastrzelony przez policjanta

Kontrole zapowiedziane przez Pocztę Polską miały być prowadzone w najbliższym czasie. Obecnie wiemy, że do wizyt w domach nie dojdzie, a problemy finansowe instytucji są głównym tego powodem. Uwikłanie w wybory prezydenckie sprawiło, że Poczta przedstawiła niezadowalające wyniki finansowe. Jacek Sasin zapowiedział rezygnację z usług kontrolerów. Obniżka wynagrodzeń pracowników i rezygnacja z nadprogramowego personelu ma być receptą na odbudowanie stabilności pieniężnej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pracownik popularnej sieciówki odmówił podania klientce kawy. Zamiast zwolnienia dostał gigantyczny napiwek
  2. Anna Lewandowska nie chciała już dłużej milczeć. Przyznała się do choroby, która wpłynęła na jej życie
  3. Współpracownicy Jaworowicz ujawnili całą prawdę o niej. Przed kamerami nie dało się zauważyć, dla niektórych może być wstrząsem
  4. Dramat Królowej życia rozegrał się na oczach widzów. Już nic nie będzie jak kiedyś
  5. Zauważyłeś u sąsiadów deski przykrywające koła aut? Warto zrobić tak jak oni, w okolicy może być poważny problem
  6. Ojciec znęcał się nad synkiem. Pani z prokuratury zalała się łzami, gdy zobaczyła obrażenia chłopca


Księżna Diana miała mroczną tajemnicęMroczna tajemnica księżnej Diany wyszła na jaw. Nikt jej nie podejrzewałCzytaj dalej

Źródło: Biznes.Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News