A więc jednak! Dostaniecie 1000 plus, ale pod jednym warunkiem

A więc jednak! Dostaniecie 1000 plus, ale pod jednym warunkiem

500 plus to program, który na dobre zmienił polską politykę. Ostatnio opinię publiczną zelektryzowały doniesienia o jego rozszerzeniu. Po lakonicznej wypowiedzi Janusza Szewczaka ruszyła fala spekulacji. Choć część polityków Prawa i Sprawiedliwości zdążyła odciąć się od pomysłu programu 1000 plus, ich niejednomyślność nie przekreśla wdrożenia projektu w życie.

1000 plus mogłoby na dobre odmienić bieg historii polskiej polityki. Do tej pory mówiło się, że sztandarowy program socjalny PiS, czyli 500 plus, rozpoczął nowy etap walki o elektorat. Wraz każdymi, kolejnymi wyborami partie będą musiały bowiem licytować się o wyższą stawkę świadczenia.

1000 plus na dziecko - czy wejdzie w życie? Wystarczy spełnić jeden warunek

Wiele wskazuje na to, że już niedługo program 500 plus zostanie zastąpiony przez 1000 plus. Choć od spekulacji na ten temat zdążyła odciąć się Elżbieta Rafalska, publicyści podkreślają, że dwugłos w partii rządzącej nie jest niczym nowym. Jak przekonują media, wprowadzenie programu doprowadziłoby do zacementowania polskiej sceny politycznej. Trudno byłoby znaleźć partię, gotową do zaproponowania wyższej stawki w licytacji.

500 plus zastąpione przez 1000 plus?

Scenariusz wyborów, w których PiS zaproponowałby 1000 plus jest łatwy do przewidzenia. Partia spotkałaby się z zarzutami o skrajny populizm. Głosy te płynęłyby niemalże z każdej strony. Zabrakłoby jednak alternatywy dla programu. Jedynym warunkiem, jaki spełnić muszą wyborcy, aby otrzymać 1000 plus jest więc oddanie głosu na PiS. Takie rozdawnictwo na kredyt może się jednak skończyć gospodarczą katastrofą. Ekonomiści już teraz biją na alarm, mówiąc o wzrastających na skutek rozrzutności partii rządzącej cenach. Co więcej, żeby znaleźć pieniądze na kolejne programy "plus", rząd nie tylko coraz bardziej zadłuża państwo i powiększa inflację, ale zdecydowanie ograniczył inwestycje np. w infrastrukturę.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Wiemy, jak dokładnie zginął syn Millera 
  2. Absurd! Masz nowy dowód osobisty? Zapłacisz wysoki mandat 
  3. Wiadomo dlaczego Kaczyński nie wrócił z urlopu. Jest zdruzgotany 
Następny artykuł