Strona Główna Martyna Wojciechowska ukrywała swoje prawdziwe imię. Które jeszcze gwiazdy tak robią?

  Martyna Wojciechowska ukrywała swoje prawdziwe imię. Które jeszcze gwiazdy tak robią?

  Youtube.com/tvnpl
    (1/18)

  Martyna Wojciechowska w końcu podjęła niezwykle istotną decyzję. Na Instagramie pochwaliła się dowodem tożsamości ze swoim nowym imieniem. Wielkie gwiazdy show-biznesu często decydują się na taki krok, chcąc uczynić swoje dane osobowe bardziej medialnymi. W naszej galerii zobaczycie cieszące się powszechnym uznaniem postacie z Polski i ze świata, które na pewnym etapie kariery postanowiły zmienić lub ukryć swoje prawdziwe imię lub nazwisko. Co je do tego przekonało?

  W świecie show-biznesu rozpoznawalność niewątpliwie należy do najwyżej cenionych wartości. Dla zwiększenia swojej fizycznej atrakcyjności gwiazdy potrafią poddawać się licznym mniej lub bardziej skomplikowanym zabiegom medycyny estetycznej, które czasem budzą kontrowersje. Na niemniej drastyczne zmiany znani i lubiani są gotowi także w kwestii innych osobistych spraw, jak choćby danych personalnych. Szczególne znaczenie ma pod tym względem imię i nazwisko. To, jak ludzie zwracają się do danej osoby, jak ją określają, stanowi kluczowy składnik jej tożsamości. Choć każdemu z pewnością bliskie są imiona, które otrzymujemy po urodzeniu, czasem kariera wymaga jednak znalezienia atrakcyjniej brzmiącego zamiennika.

  Do najbardziej spektakularnych przemian pod tym względem należy Freddie Mercury. Zanim został wokalistą Queen, urodzony w Zanzibarze chłopak znany był jako Farrokh Bulsara. Na polskim podwórku o bardziej atrakcyjne personalia postarała się m.in. Pola Negri. Legendarna aktorka kina niemego w rzeczywistości nazywała się Apolonia Chałupiec. Bardziej współczesne przykłady zmiany imienia lub nazwiska na potrzeby kariery to Borys Szyc, Martyna Wojciechowska, Dorota Chotecka i Violetta Arlak.

  Przy podejmowaniu decyzji o zmianie imienia lub nazwiska mogą mieć znaczenie różne czynniki. Niektóre gwiazdy, jak np. Martyna Wojciechowska, zwracają uwagę na znaczenie imion, inne interesuje przede wszystkim odpowiednie brzmienie przybranych personaliów.

  Które gwiazdy z Polski i ze świata zdecydowały się zmienić lub ukryć swoje pierwotne imiona lub nazwiska? Przedstawiamy znanych i lubianych, którzy zdecydowali się na tak odważny krok. Co nimi kierowało przy wyborze nowych danych osobowych? W jaki sposób to zrobiły? Zapraszamy do naszej galerii!

  Redaktor Pikio.pl, dawniej w polskim zespole MSN.com. Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.