Strona Główna Gwiazdor Czterech pancernych przeżywa katusze. Nie może się ruszać, jest zdany na...

  Gwiazdor Czterech pancernych przeżywa katusze. Nie może się ruszać, jest zdany na żonę

  kadr "Czterej pancerni i pies"
    (1/10)

  Gwiazdor kultowego serialu pt. "Czterej pancerni i pies" ma już 88 lat i zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Aktor przeszedł zawał serca, a jakiś czas temu nogi również odmówiły mu posłuszeństwa. Artysta znajduje się aktualnie pod opieką swojej żony, która pomaga mu w wykonywaniu większości obowiązków. Zapraszamy do naszej galerii, z której dowiecie się więcej o życiu Wiesława Gołasa.

  Wiesław Gołas zyskał popularność między innymi dzięki swojej roli Tomasza Czereśniaka w serialu "Czterej pancerni i pies". Sympatię widzów zdobył, wcielając się w rozmaite humorystyczne postaci. Aktor zagrał w ponad 80 filmach, z których dużą część stanowiły właśnie komedie. Współpracował też z najlepszymi kabaretami, takimi jak chociażby "Kabaret Dudek".

  Gwiazdor serialu "Czterej pancerni i pies" na dużym ekranie zadebiutował dopiero po wojnie. Mając 24 lata, zagrał w filmie pt. "Pokolenie" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Od tamtej pory niemalże każdego roku pojawiał się w filmowych i serialowych produkcjach.

  Aktor osiągnął w swoim życiu naprawdę sporo i przez wielu jest uważany za jednego z najlepszych i najbardziej sympatycznych aktorów. Niestety, kilka lat temu w jednym z wywiadów gwiazdor zdradził, że nie ma już wystarczającego wigoru i energii, aby nadal grać w filmach.

  Zdrowie 88-letniego aktora zmusiło go do przejścia na emeryturę. Od momentu, gdy dostał zawału, Wiesław Gołas musiał bardzo uważać na swoje serce. Z tego powodu nie mógł już w pełni korzystać z życia. To jednak nie wszystko, gdyż obecnie jego stan znacznie się pogorszył. Gwiazdor ma aktualnie trudności z poruszaniem się, przez co we wszystkim musi pomagać mu małżonka.

  -Jestem raczej taki uziemiony... Mam kłopoty z nogami. Chodzenie jest mi zabronione. Miałem operacje żylaków i takie różne kombinacje. Jestem pod opieką żony - powiedział w wywiadzie dla "Super Expressu".

  Mimo wszystko, artysta stara się nie pogrążać w smutku. Zapraszamy do naszej galerii, z której dowiecie się więcej o życiu aktualnym stanie zdrowia kultowego aktora, znanego m.in. fanom serialu "Czterej pancerni i pies".

  (Przewiń stronę w górę i kliknij "NASTĘPNY".)