9-letnia Asia z Poznania postanowiła zorganizować kiermasz, na którym wyprzeda swoje zabawki, ubrania i przybory szkolne. Wszystko po to by ratować swoją ciężko chorą matkę.

Niezwykłe ogłoszenie o organizowanym przez 9-latkę kiermaszu pojawiło się na klatkach schodowych jednego z poznańskich osiedli. Asia chce pomóc swojej ciężko chorej matce zbierając pieniądze na leczenie i rehabilitację.

 – Mam na imię Asia. Zbieram na zbieram na leczenie i rehabilitację mojej mamusi. Zachęcam do zakupów i pomocy – czytamy w ogłoszeniu.

Jak pisze 9-latka dalej w swoim ogłoszeniu, przygotowała loterię (losy będzie można kupić po 1 zł, 2 zł i 5 zł).

 – Nagrody do wyboru. Będą zabawki nie tylko dla dziewczynek, artykuły szkolne, ubrania oraz buty używane i nowe – informuje 9-letnia Asia.

Kiermasz odbędzie się w najbliższą sobotę, 3 września o godzinie 11.00 na osiedlu Batorego w Poznaniu.

Ogłoszenie dziewczynki zdobyło ogromną popularność na portalach społecznościowych, gdzie internauci naradzają się już jak jej pomóc (m.in. umawiają się w duże grupy, które przyjdą na kiermasz, by finansowo wesprzeć 9-latkę i jej mamę).

O samej chorobie matki dziewczynki nie wiadomo wiele. Dotychczas udało się mediom ustalić jedynie to, że choroba przyszła nagle i w najbliższym czasie kobietę czeka poważna operacja, od której będzie zależało jej życie.

68j97qpck6zgngj3f59jjnfgmph367xq_gallery

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

bh

...

Zobacz również