9-letnia Asia z Poznania postanowiła zorganizować kiermasz, na którym wyprzeda swoje zabawki, ubrania i przybory szkolne. Wszystko po to by ratować swoją ciężko chorą matkę. Zapowiedziany na sobotę kiermasz stanął jednak pod znakiem zapytania, ponieważ ktoś doniósł na dziewczynkę, że ta organizuje „nielegalną zbiórkę publiczną”. 

Jak informowaliśmy wcześniej, 9-letnia dziewczynka z Poznania rozwiesiła na klatkach schodowych jednego z poznańskich osiedli ogłoszenie o organizowanym przez siebie kiermaszu, na którym wyprzeda swoje zabawki, by zebrać pieniądze potrzebne na rehabilitację i leczenie swojej ciężko chorej mamy.

Zapowiedziany na sobotę kiermasz (o 11.00 na poznańskim osiedlu Batorego) stanął jednak w piątek pod znakiem zapytania, ponieważ ktoś doniósł do urzędników na dziewczynkę zarzucając jej organizowanie „nielegalnej zbiórki publicznej”.

 – Kiedy otrzymaliśmy anonimowego maila, chwyciliśmy się za głowę, ponieważ wiemy, że zbiórkę urządza dziecko, chcące pomóc chorej mamie. Niestety żaden z organizatorów nie złożył u nas zgody na jej przeprowadzenie, co jest konieczne – powiedział w rozmowie z lokalnymi mediami jeden z urzędników, dodając, że w takim przypadku urzędnicy są zmuszeni do przeprowadzenia kontroli, której konsekwencją byłoby ukaranie organizatorów zbiórki.

Na całe szczęście, dzięki uprzejmości urzędników oraz jednej z fundacji charytatywnych, wszystko udało się uratować. Przyspieszono wszystkie procedury i zbiórka zostanie zorganizowana oficjalnie przez fundację „Drużyna Szpiku”.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: głos wielkopolski

...

Zobacz również