O tym chłopcu trzeba powiedzieć otwarcie: to prawdziwy bohater. 8-latek z Trzebiatowa dokonał czegoś niesamowitego. Niektórzy mówią, że dokonał cudu. Z całą pewnością uratował życie najważniejszej dla niego osoby.

Trudno opisać bohaterstwo tego chłopaka. 8-latek z Trzebiatowa, Janek Borowik uratował życie swojej mamy, kiedy ta straciła przytomność z powodu zatrucia czadem. Chłopak ma tylko 8 lat, a mimo to umiał zachować zimną krew w tak trudnej sytuacji.

ZOBACZ TAKŻE: Cudem uniknął śmierci w katastrofie pod Moskwą. Uratował go przypadek

8-latek z Trzebiatowa uratował mamę

Mama chłopaka, Aneta Kapłon brała kąpiel w niedzielny wieczór. Wychodząc z łazienki źle się poczuła i sama chciała wezwać syna na pomoc. Nie zdążyła, bo straciła przytomność. Jej syn był w okolicy i usłyszał rumor spowodowany upadkiem pani Anety.

Nie stracił głowy i zimnej krwi. Nie wiadomo, czy to dzięki ogłoszeniom, telewizyjnym kampaniom społecznym czy pogadance ze strażakami w szkole, Janek wiedział co ma zrobić. Natychmiast otworzył wszystkie okna w całym mieszkaniu i zadzwonił do cioci. Ona zaalarmowała odpowiednie służby.

Tylko dzięki natychmiastowej reakcji chłopca jego mamę udało się uratować. Gdyby nie wiedział co robić, lub wpadł w panikę, prawdopodobnie nie pisalibyśmy o bohaterskim chłopcu, a o ogromnej tragedii rodzinnej.

ZOBACZ TAKŻE: Nie słyszeliście o cichym bohaterze z Nanga Parbat. Ocalił Revol

Janek chce zostać strażakiem

Po tym wydarzeniu w szkole chłopca zorganizowano specjalny apel, podczas którego Janek Borowik otrzymał specjalne gratulacje. Chłopiec nie czuje się bohaterem, ale już zadeklarował, że w przyszłości chce nim zostać.

8-latek z Trzebiatowa zgłosił bowiem akces do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebiatowie. Strażacy z lokalnej OSP mogą być dumni z nowego kandydata na strażaka.

Ta historia pokazuje, że warto nie tylko montować czujniki czadu i wymieniać stare piece grzejące wodę, ale także potrzeba kształcić dzieci już od najmłodszych lat. Gdyby Janek nie wiedział, co może być przyczyną omdlenia mamy, nie otworzyłby wszystkich okien w mieszkaniu.

ZOBACZ TAKŻE: Ta sędzia to BOHATERKA! W Polsce jest to nie do pomyślenia

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Po czym poznać, że dostaniesz ZAWAŁU? Oto 7 symptomów!


Nie chcesz się przeziębić? Jedz TE rzeczy!

Zobacz również