Wielu rodziców decyduje o karierze swoich dzieci na długo, zanim staną się one świadome tego, co je czeka. Dotyczy to szczególnie małych dziewczynek i ich matek. Kobiety pragną, aby ich córki były małymi miss. 

Moda na kilkuletnie modelki rozpowszechniona jest najbardziej w krajach anglosaskich, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Dzieci w wieku około 8 lat przebierane są w wystawne suknie, a na ich twarz nakładany jest profesjonalny makijaż. Pokazy zawierają też część, w których dziewczynki występują w bikini. Jury złożone z ekspertów w dziedzinie modelingu ocenia ich urodę i wdzięki.

Do skandalu doszło po tym, jak w brytyjskiej telewizji śniadaniowej „This Morning” wystąpiła siedmioletnia Layla Thompson wraz ze swoją matką. Dziecko było całe wysmarowane samoopalaczem, a jego rzęsy były widocznie doczepione. Jenna Eastland, mama Layli opowiedziała na wizji o tym, jak to wydaje krocie na kosmetyki dla córki, oraz że jest ona idealną kandydatką do wystąpienia w reality show.

Siedmioletnią „miss” zobaczył w telewizji jej ojciec, będący po rozwodzie z jej matką, ale utrzymujący kontakt z ich wspólnym dzieckiem. Andy Thompson był przerażony. Stwierdził, że Layla wygląda jak striptizerka. Jego zdaniem nie powinna używać samoopalacza ani sztucznych rzęs. Dodał, że zbiera pieniądze na sprawę sądową, dzięki której ma nadzieje odzyskać władzę rodzicielską nad dzieckiem. Siedem lat temu uznał, że będzie lepiej, jeśli zajmie się nim matka.

– Byłem przerażony, gdy zobaczyłem moją małą dziewczynkę w telewizji. Była ubrana jak striptizerka. Zamierzam ubiegać się w sądzie o kontakt z dzieckiem, które ewidentnie potrzebuje stabilizacji […]. Powinna móc żyć swoim życiem dziecka, a nie być karykaturą – żali się 31-latek.

https://www.youtube.com/watch?v=LbL3HeqQARQ

źródło: pudelek.pl

...

Zobacz również