Trudno opisać dramat, jaki przeżywa od początku swego istnienia 7-letni Ksawery Kubalski. Wspaniały Wojownik, bo tak go nazywają, przeżył więcej bólu i cierpienia niż niejeden człowiek. Okaż mu swoje wsparcie i wyślij do niego kartkę.

Kiedy Ksawery przyszedł na świat, jego rodzice usłyszeli mrożącą krew w żyłach diagnozę. Na stronie Fundacji Po Prostu Pomagam przeczytamy:

Zaraz po urodzeniu lekarze zdiagnozowali u niego Zespół Freemana-Sheldona, bardzo rzadki zespół wad wrodzonych należących do artrogrypozy – zespołów przykurczy stawowych. Choroba sprawia, iż Ksawery ma dysmorfię twarzy, przykurcze we wszystkich palcach u rąk, końsko-szpotawe stopy, łokciowe odchylenie nadgarstków, skoliozę i postępujące boczne skrzywienie kręgosłupa, które wpływa na deformację klatki piersiowej oraz stanowi przyczynę poważnych komplikacji pulmonologicznych i kardiologicznych. Ksawery przeszedł już kilka operacji rączek i operację jednej nóżki. W planach mieliśmy operację drugiej nóżki, ale niestety nie było to możliwe, gdyż lekarze zdiagnozowali u Ksawerego nowotwór złośliwy – Mięsak Komórek Prążkowych. Nie mogliśmy ryzykować, dlatego natychmiast odłożyliśmy na później zabiegi chirurgiczne, leczenie ortopedyczne przykurczów w stawach oraz rehabilitację.

Kiedy myślisz, że już gorzej być nie może, okazuje się, że jednak… może

2 lata temu, kiedy stan Ksawerego już i tak był bardzo ciężki, zdiagnozowano u niego nowotwór.

– Nowotwór pojawił się wtedy, kiedy myśleliśmy, że gorzej być już nie może. Guz rośnie i rozprzestrzenia się bardzo szybko. W sierpniu miał 26*28*28 mm, a teraz we wrześniu ma już 37*39*29 mm. Mimo leczenia guz urósł na tyle, że istnieje ryzyko pęknięcia gałki ocznej… Bardzo się boimy, że lekarze będą musieli usunąć oczko… Ksawery cierpi, a my razem z nim… Nie wiemy co nas czeka. – pisze matka Ksawerego, Iwona Kubalska.

Chłopiec nie wie, że jego czas dobiega końca

Niestety, okazało się, że czas Ksawerego dobiega końca. Lekarze podjęli decyzję o zakończeniu leczenia. Nie chcą podjąć się usunięciu guza ze względu na wrodzone wady chłopca. 1 listopada Wspaniały Wojownik obchodził siódme urodziny. Z tej okazji społeczność Dopóki trwa życie, dopóty jest nadzieja i rodzice chłopca zaapelowali do internatów z prośbą o przesłanie do niego kartek urodzinowych i upominków.

Niesamowita reakcja internautów

Akcja spotkała się z niesamowitą reakcją ze strony internautów. Chłopiec z fascynacją obserwował listonosza, który przyniósł dla niego cały wór z przesyłkami. Oprócz kartek, chłopiec otrzymał też sporo upominków, np. samochodziki, helikopterki. I chociaż jego stan jest już naprawdę bardzo ciężki, prezenty i kartki odciągają go chociaż na chwilę od złych myśli. Dają mu trochę szczęścia w codzienności pełnej cierpienia.

 

Okaż mu swoje wsparcie – prześlij kartkę lub upominek

Każdy z nas może dać odrobinę radości Ksaweremu. Wystarczy, że prześlesz do niego kartkę z kilkoma ciepłymi słowami. Listy można wysyłać pod adres

Ksawery Kubalski
ul. Kilińskiego 6
Bierutów 56-420
Z dopiskiem „Dla wspaniałego Wojownika””

Kosztowne leczenie

Ksawery dalej przyjmuje bardzo drogie leki, niektóre z nich nie są w ogóle refundowane. Wizyty u wielu specjalistów, koszty rehabilitacji i transportu, to wszystko przerasta finansowo rodzinę Kubalskich. Rodzice prawdopodobnie będą szukać wsparcia w ratowaniu życia 7-latka za granicą. Można wesprzeć Ksawerego przekazując darowiznę na jego rzecz na konto Fundacji: Fundacja Po prostu Pomagam, numer konta: 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920, z dopiskiem: Darowizna Ksawery Kubalski

Nie chcesz mieć raka? Nie jedz TYCH rzeczy!


TE rzeczy o raku musisz wiedzieć!

Zobacz również