65 tys. ludzi wyszło nagle na ulice! Mają jedno ŻĄDANIE

65 tys. ludzi wyszło nagle na ulice! Mają jedno ŻĄDANIE

Największe protesty od kilku dekad wstrząsnęły krajem. 65 tys. ludzi wyległo na ulice stolicy z tylko jednym hasłem na ustach. Demonstrujący są zdeterminowani do osiągnięcia swojego celu za wszelką cenę.

Słowacja przez ostatnie tygodnie przechodzi głęboki kryzys polityczny. Zabójstwo dziennikarza śledczego Jana Kuciaka rozsierdził Słowaków, którzy domagają się kary dla Roberta Fico, który jeszcze niedawno kierował rządem naszego południowego sąsiada. Kuciak opisywał w swoich reportażach realia polityczne Słowacji, dając dowody powiązaniom lidera partii SMER z włoską mafią. To właśnie bandyci z Półwyspu Apenińskiego mieli zamordować dziennikarza i jego narzeczoną.

Słowacja: protestujący mają tylko jedno żądanie

Tydzień temu w Bratysławie przeciwko władzy Fico i jego popleczników na ulice wyszło 50 tys. osób. Już wtedy osiągnięto liczebność większa niż podczas największych protestów przeciwko rządom komunistycznych Czechosłowacji. Robert Fico ustąpił ze swojego stanowiska i zastąpił go Peter Pellegrini. Słowakom nie podoba się jednak takie rozwiązanie i żądają wcześniejszych wyborów. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polityk PiS oszalał?! Zwyzywał całe miasto, chcą go zlinczować
  2. Cios za cios! Rosja zrywa stosunki, to już otwarta WOJNA
  3. Bohater! 12-latek reanimował mężczyznę. Przechodnie się śmiali
źródło: onet.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News