61 proc. osób popierających Donalda Trumpa, uważa, że prezydent Obama jest muzułmaninem, który urodził się poza Stanami Zjednoczonymi. Wyniki badania przedstawiło Public Policy Polling.

Barack Hussein Obama urodził się w 1961 roku w Honolulu na Hawajach i od 2008 roku jest prezydentem Stanów Zjednoczonych, a od 2009 laureatem Nagrody Nobla. Według 61 proc. popierających Donalda Trumpa, nie jest to prawda. Uważają, że pierwszy czarnoskóry prezydent jest muzułmaninem, który nie urodził się w Stanach Zjednoczonych, a w związku z tym nie powinien piastować tego stanowiska.

Prezydent Obama, według wersji z którą nie zgadzają się wyborcy Trumpa, jest protestantem, choć w wielu kwestiach opowiada się za rozwiązaniami sprzecznymi z nauczaniem wielu konserwatywnych wspólnot protestanckich. Mowa na przykład o aborcji.

Obama przez dwadzieścia lat był członkiem Zjednoczonego Kościoła Chrystusa, a chrzest przyjął w 1988 roku, czyli w wieku 27 lat. W trakcie kampanii wyborczej, postanowił opuścić macierzystą kongregację w Chicago, ponieważ kontrowersje wywoływała postać jej lidera.


źródło: Huffington Post

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.