W ostatnich dniach ludzie w Polsce są zajęci rozmowami o dymisji Szydło i nowym premierze Mateusza Morawieckiego. Mało kto zwrócił uwagę, co tak naprawdę dzieje się w naszym kraju.

Ostatnie wydarzenia są na rękę rządzącej partii. Większość z nas rozmawia nie o zmianach w Polsce, a o roszadach personalnych sterników rządu. Jak wiemy w PiS-ie rządzi Jarosław Kaczyński i to on rozdaje teraz karty. Warto przeczytać i zastanowić się czy teatrzyk z Szydło nie był przykrywką.

Sześć kluczowych zmian w Polsce w końcówce 2017 roku

Wprowadzono dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Ważna kwestia dla polskiej obronności to rezygnacja Polski z zakupu amerykańskich pocisków Patriot.

Kolejna sprawa to powrót podkomisji badającej katastrofę smoleńską. Wiosną ma ona przedstawić „kluczowe dowody” na to, że rozbicie się prezydenckiego Tupolewa nie było wypadkiem.

W Senacie złamano prawo podczas głosowania zmiany ustawy o ubezpieczeniach społecznych. Protest złożył wicemarszałek izby wyższej Bogdan Borusewicz.

Minister kultury Piotr Gliński powołał kontrowersyjną postać na szefa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jest nią producent filmu „Kac Wawa” Radosław Śmigulski.

I jeszcze jedna bulwersująca sprawa. Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie słynnej pękniętej opony w prezydenckiej limuzynie. Uznano, że to zdarzenie losowe.

Samobójstwo czy zatajony mord? Popularne teorie spiskowe o śmierci Andrzeja Leppera

Gdzie żyje się taniej: w Polsce czy na Białorusi? PIORUNUJĄCA różnica!

Źródło: natemat.pl

...

Zobacz również