Rzeczniczka prasowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Katarzyna Twardowska mówi, że ma 54 tys. maili w skrzynce. Wszystkie to skargi przeciwko emisji w TVP spotu Kampanii Przeciw Homofobii, poświęconemu związkom partnerskim. 

Wśród protestujących są m.in abp Wacław Depo oraz posłanka PiS Anna Sobecka. Ta pierwsza twierdzi, że emisja spotu jest sprzeczna z konstytucją, społeczną moralnością oraz propaguje homoseksualizm.

Zdaniem duchownego emisja spotu „Najbliżsi obcy” osłabia pozycję małżeństwa i rodziny, których ochronę gwarantuje konstytucja. Protestujący powołują się na rzekome naruszenie Ustawy o radiofonii i telewizji, która nakazuje poszanowanie „chrześcijańskiego systemu wartości”.

Według rzeczniczki prasowej KRRiT skala protestu jest ogromna.

– W skrzynce mam 54 tys. maili – mówi.

Zdecydowana większość wiadomości została wygenerowana na jednej z platform do wysyłania petycji. Rzeczniczka podkreśla jednak, że Krajowa Rada nie powinna być adresatem skarg przed emisją materiału, gdyż to nie ona decyduje o tym, co pojawi się na antenie TVP.

źródło: tokfm.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.