500 plus już wkrótce zmiany wejdą w życie
Pixabay.com/TheVirtualDenise
Bartłomiej Chudy - 23 Kwietnia 2019

Ważne zmiany w wypłatach 500 plus. Rodzice muszą o tym wiedzieć

500 plus jako system rządowych świadczeń na stałe wpisał się w polską rzeczywistość. Jest już niemal pewne, że program socjalny będzie rozszerzony. O czym powinni wiedzieć rodzice niepełnoletnich dzieci?

Program 500 plus jeszcze w tym roku ma zostać rozszerzony. Zgodnie z zapowiedziami rządu w tym roku środki z programu trafią również do rodzin z pierwszymi lub jedynymi dziećmi, niezależnie od progu dochodowego. Póki co limit dochodów jest w tej kwestii istotnym ograniczeniem.

500 plus po rozszerzeniu będzie wypłacany wcześniej? Jest na to szansa

Sprawa wydaje się przesądzona. Poprawki w programie zaakceptowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Projekt rządowy został już zaakceptowany. Teraz czeka na procedurę legislacyjną. Sprawą zajmą się posłowie, a następnie senatorowie. Na końcu ustawę rozszerzającą 500 plus musi zwieńczyć podpis prezydenta.

Córka śmierć mózgowaLekarze zdiagnozowali u dziecka śmierć mózgową. Nagle po 4 latach obudziła się i wyjawiła wstrząsającą prawdęCzytaj dalej

Rozszerzenie programu to kluczowe działanie. Minister pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska wspomniała na antenie TVP Info, że środki w ramach rozszerzonego 500 plus będą wypłacane już od drugiej połowy tego roku.

Wciąż nie jest jednak pewne, kiedy Polacy otrzymają pierwszą transzę z rozszerzonego programu. Rząd ściga się z czasem - pierwotnie wspominano wypłaty od września, ale z wyrównaniem za trzy miesiące, począwszy od lipca. Tym razem widzowie TVP usłyszeli, że środki mogą być wypłacane nawet w sierpniu.

- Wypłaty Rodzina 500 plus będą być może już od sierpnia z wyrównaniem od lipca - powiedziała na antenie TVP Info szefowa MPRiPS.

System rządowych świadczeń na dzieci trwale wpisał się w polską rzeczywistość. Nie jest jednak systemem powtarzalnym - na każdy rok przez Sejm, Senat i prezydenta muszą "przejść" odrębne ustawy o 500 plus.

Czytamy, że program w obecnym kształcie planowany jest na nieco ponad rok z wyprzedzeniem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

klanOsobisty dramat gwiazdy Klanu rozrywa serce. Możecie się popłakaćCzytaj dalej

- Tym razem 500 plus przyznane będzie do 31 maja 2020 roku - zapowiedziała Elżbieta Rafalska, cytowana dziś przez "Super Express".

Aby otrzymywać 500 plus, należy spełnić znaną już procedurę. Wniosek o rządowe świadczenie można złożyć osobiście w urzędzie gminy, na poczcie albo przez internet - za pomocą bankowości elektronicznej. Wsparciem jest też ministerialny portal Emp@tia i platforma usług ZUS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Głuchoniemy mężczyzna ma kota. To, jak jego pupil się z nim komunikuje, jest niesamowite! Pospadacie z krzeseł - i wasze koty też!
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej córki wiedzą o tym?
  3. Tragiczne doniesienia, z chwili na chwilę coraz gorsze. Mnóstwo Polaków nie żyje, ogromna liczba wypadków drogowych
  4. Alicja Bachleda-Curuś ma nowego partnera. Trudno uwierzyć, kim jest wybranek jej serca
  5. Jutro mija ostateczny termin na złożenie wniosku. Wyższa emerytura dla 100 tysięcy osób
  6. Dopiero teraz przekonamy się jak wygląda prawdziwa nagła zmiana pogody. Nad Polskę nadciąga pył z Sahary

anna lewandowskaO czym milczy Anna Lewandowska? Szokujące sekrety jej życia wprawiają w osłupienieCzytaj dalej

źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News