Już za parę dni będzie to oficjalne. Setki tysięcy Polaków stracą 500 plus
Karol Zaborowski - 29 Grudnia 2018

Już za parę dni będzie to oficjalne. Setki tysięcy Polaków stracą 500 plus

500 plus jest projektem, z którego skorzystały miliony Polaków. Nie da się ukryć, że ze strony PiS-u był to strzał w wizerunkową dziesiątkę, ale teraz nad wieloma osobami pojawiło się widmo utraty tego świadczenia.

500 plus już na samym początku wzbudzało masę kontrowersji ze strony zarówno obywateli, jak i opozycji. Teraz sytuacja ta się znacząco zmieniła, ponieważ politycy zaczęli się ścigać w tym, kto da więcej. Z tego też powodu powstały liczne pomysły modernizacji tego projektu, jednak wielu polityków zapomniało, że już za kilka dni sytuacja tysięcy osób całkowicie się zmieni.

Polacy stracą 500 plus?

Z programu może skorzystać każda rodzina, w której wychowuje się przynajmniej dwoje dzieci. Oczywiście jest także możliwość pobierania świadczenia już na pierwsze dziecko, ale w takim wypadku trzeba spełnić konkretny warunek. Mianowicie w takiej rodzinie dochód miesięczny na osobę nie może przekraczać 500 złotych, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego 1200 złotych. Jednak już za kilka dni pojawi się w tym poważny problem. Wszystko przez wzrost płacy minimalnej, która teraz wynosić będzie 1634 złote netto. Duża część osób pobierających świadczenie na pierwsze dziecko to samotni rodzice, których dochody od przyszłego roku przekroczą maksymalny próg o 34 złotych. W takim wypadku, przy aktualnych kryteriach osoby takie nie będą mogły pobierać świadczenia, które stanowi bardzo istotny element ich budżetu domowego. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę minister Rafalska, która już teraz zapowiedziała, że w 2019 roku będzie potrzebne podniesienia progu kwoty poniżej której, 500 plus będzie wypłacane od pierwszego dziecka.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneEmerytury przechodzą rewolucyjne zmiany. Co musisz o nich wiedziećCzytaj dalej
- Minister E. Rafalska dla PAPinformacje: Konieczne będzie podniesienie kryterium dochodowego w programie "Rodzina 500 plus", to się wydaje nieuniknione w 2019 roku - pisze PAP na swoim profilu na Twitterze. Wciąż jednak nie są to potwierdzone informacje, a zmiany w projekcie mogą stać się prawdziwą kartą przetargową w nadchodzących wyborach. Jeżeli PiS chce uniknąć gigantycznej wpadki, to bez wątpienia musi już teraz podjąć decyzję w tej sprawie, ponieważ zwłoka może ich dużo kosztować.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Omena Mensaah ma dziecko. Imię jej syna wprawia w osłupienie!
  2. Kim jest mąż Edyty Herbuś? Będziecie w szoku, czym się zajmuje
  3. Kiedy policjanci zobaczyli, kto był kierowcą, wbiło ich w ziemię. Szokujący wypadek na Opolszczyźnie
  4. Andrzej Duda otrzymał bardzo bolesny cios. Jeszcze nikt go tak nie wyśmiał
  5. Wyznanie Morawieckiego doprowadziło Polaków do szału! Tego mu nie wybaczą
  6. Martyna Wojciechowska: wzrost gwiazdy jest imponujący! Tego mogliście się nie domyślić
Prezes PiSJarosław Kaczyński doświadczył w życiu wielu tragedii. Te są szczególnie bliskie jego sercuCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News