500 plus
pixabay
Anna Maria Guziewska - 9 Grudnia 2018

Przerażające wieści o 500 plus! Wielu Polaków drży o swoje świadczenie

500 plus nie dla wszystkich? Flagowy program Prawa i Sprawiedliwości może ulec diametralnej zmianie. Okazuje się, że rewolucji w sposobach przyznawania świadczenia chce jeden z wpływowych prawicowych polityków. Czy zmiany planowane są na dobre?

500 plus, bezwarunkowo, przyznawane miało być rodzicom, którzy mają więcej niż jedno dziecko. W tym jednak założeniu widzi problem Tadeusz Cymański i zauważa, że nie wszystkim urzędnicy powinni przyznawać to świadczenie. Właśnie opublikowano tę dość odważną tezę, a Polacy drżą o przyszłość socjalnych wypłat. Wielu zauważa, że niesprawiedliwe klasyfikowanie na biednych i bogatych może przynieść negatywny skutek w sondażach partii.

Komu Tadeusz Cymański chce odebrać 500 plus? Selekcja Polaków na podstawie dochodów

W wywiadzie z "Super Expressem" polityk Solidarnej Polski zauważa, że najbogatsi nie powinni być wspierani przez państwo. Mężczyzna sugeruje, że powinna zostać określona górna granica, która kwalifikowałaby rodziny do przystąpienia do programu. - Ten program zrobił wiele dobrego, ale to nie znaczy, że nie może być jeszcze lepszy - powiedział Cymański dziennikowi. Mężczyzna podsumował także swoje ostatnie doniesienia na temat programu 500 plus. - Mówiłem wielokrotnie, że 500+ powinno mieć górny limit. Tych pieniędzy nie powinny otrzymywać rodziny zamożne - powiedział po chwili poseł Solidarnej Polski. Cymański wie, co zrobić z zaoszczędzonymi pieniędzmi, które będą mogły uzupełnić budżet rodzin, które nie mogą sobie wciąż pozwolić na doskonalenie edukacji dzieci. - Ewentualne oszczędności należy przeznaczyć dla uczniów z najuboższych rodzin, aby mogli dokończyć naukę, gdy stają się pełnoletni - dodał poseł. W jego ocenie pieniądze, które dotychczas przeznaczono na "pomaganie bogatym" rodzicom, mają uzupełnić budżety dla tych biedniejszych. Zasugerował, że należałoby utworzyć socjalną kasę, która mogłaby zostać przeznaczona na specjalne stypendia. Te pokrywałyby koszty utrzymania zdolnych dzieci, a także przyczyniłyby się do zakupu pomocy szkolnych dla nich. Takie świadczenie miałoby być wypłacane do ukończenia studiów dzieci najbiedniejszych z Polaków.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Donald TuskPolscy politycy, którzy będą mieć BAJECZNIE wysokie emeryturyCzytaj dalej

Rodzice martwią się o przyszłość

Okazuje się, że program PiS, który zdecydowanie wywołał falę pozytywnych opinii, był rewolucyjny poprzez swoją uniwersalność. Teraz, próba narzucenia na formułę przyznawania świadczenia dodatkowych obostrzeń, zmieniła nastroje panujące wokół samego Prawa i Sprawiedliwości. Sympatycy partii ostrzegają przed niekorzystnymi konsekwencjami, a sami rodzice martwią się, jaka miałaby być "górna granica" i czy ta ich będzie obowiązywać. Nie wiadomo jednak, kiedy zmiany mają zostać wprowadzone.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Niestety, ta informacja ws. emerytur zmienia wszystko! Będzie DRASTYCZNA zmiana wieku i kwoty
  2. Instytucja rządowa PRZERAZIŁA Kościół katolicki w Polsce! To koniec
  3. Największa reforma PiS ANULOWANA! Rząd został z niczym
  4. Znaki zodiaku i ich połączenia: sześć najbardziej toksycznych relacji
  5. Nie mam ochoty na mojego faceta. 10 porad, co zrobić w tej sytuacji
Emerytury w 2019Emerytury i renty 2019. O ile wzrośnie twoje świadczenie? Zdziwisz się!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News