500 plus upada! PiS w panice, nie wie co robić

500 plus upada! PiS w panice, nie wie co robić Źródło: Fot. Flickr/Narodowy Bank Polski

Program 500 plus miał się okazać prawdziwym ratunkiem dla Polski, która podobnie jak inne europejskie kraje zmaga się z kryzysem demograficznym. Jak się jednak okazuje, sztandarowy projekt PiS przestał przynosić pożądane owoce. Partia musi się więc zmierzyć z niemałym kryzysem.

Pieniądze, które trafiają do polskich rodzin w ramach realizacji Rodzina 500 plus miały, zachęcić obywateli do zakładania rodzin wielodzietnych. Ostatecznie demograficzny wzrost rzeczywiście nastąpił, przyczyniając się jednak do tendencji, według której wiele kobiet rezygnowało z pracy zawodowej na poczet zajmowania się dziećmi.

Czy to początek końca 500 plus?

Jak się jednak okazuje, wyż nie trwał tak długo, jak zaplanowało Prawo i Sprawiedliwość. O tym, jak obecnie wygląda wpływ 500 plus na dzietność wypowiedział się dr Rafał Mundry na swym koncie na Twitterze. - GUS: Gaśnie demograficzny efekt 500+. Po maju, liczba urodzeń za ostatnie 12 m najniższa od roku. Wyniosła 396,4 tys. dzieci. Liczba zgonów za ostatnie 12 m wyniosła 406,4 tys. W ostatnich 12 m ubyło nas o 10 tys. - napisał Mundry.
- W maju 2018 urodziło się 32 tys. dzieci. Rok temu było to 35,9 tys. - dodał także pracownik akademicki, wskazując na narastający kryzys programu proponowanego przez partię rządzącą.

Co zażegna kryzys?

Czas pokaże, w jaki sposób politycy Prawa i Sprawiedliwości zdecydują się zareagować na niesprzyjające prognozy. W kuluarach mówi się, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest jeszcze bardziej intensywne rozwinięcie programów socjalnych.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Spisek za kulisami?! Kaczyński i Duda zrobili Polaków w balona
  2. Kandydat na prezydenta w furii. „Z ciebie jest po prostu ch*j”
  3. Patryk Jaki przegra wybory przez własnego brata?! Nie uwierzycie, czym się zajmuje
  4. Ten pies przeszedł gehennę. Odcięte uszy i poderżnięte gardło, nikt mu nie pomógł
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News