Szykują się poważne podwyżki cen. Za niektóre rzeczy zapłacimy aż o 70% drożej!

Szykują się poważne podwyżki cen. Za niektóre rzeczy zapłacimy aż o 70% drożej! Źródło: Pixabay/jarmoluk

Program 500 plus może niedługo stracić na znaczeniu? Wszystko wskazuje na to, że sytuacja w naszym kraju w najbliższej przyszłości ulegnie gwałtownemu pogorszeniu. W taki sposób, że nawet świadczenie rządowe nie pomoże uniknąć bolesnych skutków. Polaków będzie stać na coraz mniej rzeczy.

500 plus, zdaniem Prawa i Sprawiedliwości, to przełomowy projekt, który pomógł tysiącom rodzin doświadczyć w miarę godnego życia. Spektakularny pomysł dołożył swoją cegiełkę do wygranej partii w 2015 roku, a w kolejnych wyborach rozszerzenie świadczenia ma wedle założenia zapewnić drugie pod rząd zwycięstwo. Jednak tym razem sytuacja gospodarcza jest zdecydowanie inna

Od jakiegoś czasu stopniowo milkną echa głośnej dyskusji na temat podwyżek prądu, zapowiadanych przez Mateusza Morawieckiego. I chociaż rząd dwoi się i troi, by podwyżki jak najbardziej opóźnić, pewne jest, że zostaną one w końcu wprowadzone. Jedyne, co udało się osiągnąć, to opóźnienie ich wystarczająco, by zdążyły minąć wybory parlamentarne. Jednakże po wyborach wszystko wskazuje na to, że na naród polski zostanie wylane wiadro zimnej wody.

Podwyżki cen prądu - przyczyny i skutki

Początkowo miały zostać wprowadzone już w 2019 roku. Jednak żaden polityk nie mógł dopuścić do tego, by w roku wyborczym zostały podniesione tak ważne podatki, dlatego opóźniono je o rok. Podwyżki prądu, według różnych założeń mogą sięgnąć 30, 50, a nawet 70 proc.

Spowodowane jest to niczym innym, jak sankcjami nałożonymi na Polskę przez Unię Europejską, za emisję dwutlenku węgla. Polacy do tej pory nie zamknęli wszystkich swoich kopalń, przez co będziemy zobowiązani płacić kary. Z kolei w tempie ekspresowym likwidowane są nie tylko kopanie ale również inne gałęzie przemysłu, co sprawia, że pozbawiamy się możliwości, by energię wyprodukować samemu. Oznacza to, że w kolejnych latach podwyżki mogą być nawet wyższe.

Oznacza to ślepą uliczkę, w którą zabrnęło państwo Polskie, gdyż odnawialne źródła energii, które próbowano wdrażać, okazały się nierentowne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

500 plus nie wystarczy. Szykuje się kryzys?

W związku z tym nawet rodziny, które pobierają świadczenie 500 plus mogą mieć duże problemy z utrzymaniem obecnego standardu życia. W przypadku, gdy rośnie cena prądu, drożeje absolutnie wszystko inne, co oznacza, że w Polsce może wybuchnąć prawdziwy kryzys finansowy.

Problem dotyka nie tylko pojedynczych obywateli, ale także władz rządowych i samorządowych. Będą one miały wybór: albo wstrzymać większość inwestycji, albo zajrzeć ludziom jeszcze głębiej do coraz bardziej pustych kieszeni.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Eleni po śmierci córki zadzwoniła do matki zabójcy. „Obie straciłyśmy swoje dzieci”
  2. Jacek Chmielnik zmarł tragicznie przez porażenie prądem. Jego śmierć wstrząsnęła wszystkimi
  3. Żona Wiśniewskiego przyłapana! Przystojny trener pociesza ją przy drinku
  4. Justyna Żyła w końcu przejrzała na oczy? Będziecie wściekli
  5. Biedroń przypomniał zapomniane słowa Kory. Teraz nabrały całkiem nowego znaczenia

źródło: innpoland

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu