Wypłaty 500 plus i 300 plus mogą być wstrzymane dla wszystkich. Paraliż związany z wielkim strajkiem

Wypłaty 500 plus i 300 plus mogą być wstrzymane dla wszystkich. Paraliż związany z wielkim strajkiem Źródło: Fot. Pixabay.com/_Alicja_

500 plus i 300 plus już niedługo zostaną wstrzymane? Wszystko wskazuje na to, że najpopularniejsze świadczenia w naszym kraju mogą nie zostać wypłacone, a wszystko przez druzgocący paraliż związany z wielkim strajkiem.

500 plus jest świadczeniem, które pozwoliło na godne życie już tysiącom rodzin. Uważa się, że jest to jeden z najlepszych programów socjalnych działających w Polsce, teraz jednak pojawiły się bardzo niepokojące wiadomości, które z pewnością przerażą miliony Polaków

Jak się okazuje, zarówno 500 plus, jak i 300 plus już wkrótce może zostać wstrzymane dla wszystkich beneficjentów. Zgodnie z informacjami opublikowanymi w mediach, może to stać się już w lipcu. Ma to być związane z wielkim strajkiem, w którym udział wziąć mają wszyscy pracownicy socjalni. Będzie to gigantyczny cios zwłaszcza dla wszystkich, którzy starają się o świadczenie na pierwsze dziecko. 

500 plus poważnie zagrożone. W lipcu może dojść do strajku pracowników socjalnych

Jeszcze nie zakończył się strajk nauczycieli, a już kolejna grupa zawodowa zapowiada przygotowania do protestu. Ma się on rozpocząć 1 lipca, a wziąć w nim udział mają pracownicy socjalni. Data ta nie jest przypadkowa, dokładnie tego dnia bowiem ruszyć ma rozpatrywanie wniosków o 500 plus na pierwsze dziecko oraz tych o przyznanie świadczenia 300 plus. 

Choć pracownicy pojawią się w pracy, nie będą obsługiwać klientów. W związku z tym wnioski nie wpłyną do systemu, a rodziny zostaną pozbawione świadczeń, co może milion Polaków sprawić gigantyczne problemy. Wiele dzieci nie żyje w nędzy głównie dzięki pieniądzom z 500 plus. Urzędnicy twierdzą jednak, że mają poważne powody do protestów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dlaczego pracownicy socjalni zapowiadają strajki? 

Jak podają media, pracownicy socjalni zainspirowali się strajkującymi nauczycielami i również chcą teraz walczyć o wyższe wypłaty. Dodatkowo twierdzą, że potrzebne jest poprawienie warunków ich pracy oraz profesjonalizacja zawodowa. Grupa ta jest przekonana, że to ostatni moment na strajk, na co wyraźnie wskazuje komunikat wydany przez Polską Federację Związkową Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej. 

- Niezbędna jest masowość działań protestacyjnych. Jeśli nie uda nam się zmobilizować (…) najbliższe lata będą dla nas (…) czasem dryfowania w kierunku jeszcze większego braku szacunku, przekładającego się na poziom naszych uposażeń, obciążania nas i gmin zadaniami bez zapewnienia środków na ich realizację oraz pogorszeniem i tak już tragicznych warunków pracy - czytamy. 

Jak podkreślają sami urzędnicy, strajk ma w końcu zwrócić na nich uwagę i sprawić, że ktoś ich dostrzeże i doceni ich ciężką pracę. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Córka legendarnej polskiej aktorki zginęła w TRAGICZNYM wypadku. Była zjawiskowo PIĘKNA!
  2. Polska aktorka urodziła w wieku 60 lat. Nie dostała nawet zasiłku
  3. To zdjęcie księżnej Diany przeszło do historii. Nikt nie zauważył jednego szczegółu
  4. 22-letnia Anna zmarła podczas stosunku. Porażająca tragedia
  5. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  6. Porażające słowa Jackowskiego o pożarze Notre Dame. Jasnowidz ostrzega, to dopiero początek koszmaru

Źródło: Popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News