Zablokują 500 plus i wyprawki szkolne. Kolejny strajk, tym razem protestują pracownicy społeczni

Zablokują 500 plus i wyprawki szkolne. Kolejny strajk, tym razem protestują pracownicy społeczni Źródło: fot. pixabay.com/stevepb

500 plus stanęło pod wielkim znakiem zapytania, a wszystko przez zapowiadany już w zeszłym roku strajk. Pracownicy społeczni mają już dosyć.

500 plus wspomaga finansowo miliony Polaków, a jeszcze w tym roku liczba ta ma się znacząco zwiększyć. Jednak teraz cały projekt stanął pod wielkim znakiem zapytania, ale nie dlatego, że władza chce się z niego wycofać z powodu braku środków w budżecie. Problem stanowi zapowiadany jeszcze w zeszłym roku strajk.

500 plus wstrzymane przez strajk?

W ostatnim czasie we wszystkich mediach głośno jest o strajku nauczycieli i nie ma się czemu dziwić, ponieważ odbywa się zarówno w czasie egzaminów gimnazjalnych, jak i 8-klasistów. Jednak prawdziwe obawy w tym wypadku dotyczą matury oraz przygotowania do niej uczniów.

Mimo wszystko strajk pracowników opieki społecznej może jeszcze przyćmić protestujących pedagogów. Co prawda zaczął się on już w ubiegłym roku, ale nie przyjmował żadnych znacząco widocznych form. Jednak pracownicy społeczni powiedzieli znaczące dość i zapowiadają strajk, który może uniemożliwić funkcjonowanie projektów 500 plus oraz 300 plus.

Jak zwykle w takich wypadkach powodem sporu pomiędzy stronami są zarobki. Pracownicy MOPS-ów zauważyli, że niekiedy świadczenia wypłacane rodzinie są wyższe niż ich własne zarobki, a coś takiego raczej nie jest niczym normalnym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Myślę, że nikt z pracowników socjalnych czy obywateli nie chciałby być na miejscu takiej rodziny. Ale oczywiście ważne jest zwrócenie uwagi rządzącym, że jest coś w tym wszystkim nie tak, skoro pracownik socjalny kwalifikujący do otrzymania świadczenia sam mógłby z takiej pomocy skorzystać - napisał w liście do resortu minister Elżbiety Rafalskiej Paweł Maczyński, wiceprzewodniczący Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej oraz członek Rady Pomocy Społecznej.

Nie wiadomo jeszcze, jaką dokładnie formę przybierze strajk pracowników pomocy społecznej, ale jeżeli tylko dojdzie do skutku, to możemy spodziewać się poważnych utrudnień, jeżeli chodzi o 500 plus. Z tego właśnie względu, że to oni zajmują się rozpatrywaniem wniosków, złożonych przez rodziców, a patrząc na panujące strajkujących nastroje, to możemy się spodziewać skali podobnej, jeżeli nie większej, jak w przypadku nauczycieli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To była wielka TRAUMA Marty Kaczyńskiej. Tak obrzydliwego żartu się nie spodziewała 
  2. Przygotujcie chusteczki! Pies podszedł do kocicy i jej kociąt. To, co stało się po chwili, rozłoży was na łopatki!
  3. Ferdek z "Kiepskich" wymyślił, jak zarobić i się nie narobić. Genialny pomysł rozłożył nas na łopatki
  4. Mało kto o tym wiedział. Martyna Wojciechowska ma rodzeństwo, wiemy kim są
  5. Polacy przewozili trumny. Kiedy celnicy otworzyli je na granicy, nie mogli uwierzyć
  6. Kożuchowska podzieliła się wiadomością o tragedii. "Nie mogę powstrzymać łez. Szok, żal, niedowierzanie"

 

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News