Koszmar! Najbardziej potrzebujący stracą 500 plus
Karol Zaborowski - 5 Grudnia 2018

Koszmar! Najbardziej potrzebujący stracą 500 plus

500 plus przechodzi poważne zmiany, które sprawią, że część osób straci to świadczenie. Powód tych przemian zaskoczył wszystkich, ponieważ niestety dotknie on najbardziej potrzebujących rodzin.

500 plus od samego momentu zapowiedzenia wzbudzało masę mieszanych emocji. Początkowo dodatek ten miał być przyznawany dla wszystkich, którzy złożą odpowiedni wniosek i mają przynajmniej dwoje dzieci. W przypadku pierwszego dziecka dochód na osobę nie mógł przewyższać ustalonego progu. Jednak teraz uległo to diametralnym zmianom. Oczywiście nie wszystkim przypadły do gustu. Już słychać o pierwszych osobach, którym zostało odebrane świadczenie, mimo że wcześnie było ono w normalnym trybie wypłacane.

500 plus nie na każde dziecko

Nie ulega wątpliwościom, że projekt ten był prawdziwym wybawieniem dla wielu samotnych rodziców, którzy mają problem z ciągłością finansową. Comiesięczny dodatek w wysokości 500 złotych to w wielu przypadkach jedno z głównych źródeł pieniędzy. "Gazeta Wyborcza" w swoim artykule podaje przykład samotnej matki, która całkowicie straciła swoje świadczenie tylko dlatego, że jej dzieci nie mają orzeczonych alimentów przez sąd. - Już rok temu zabrali mi pieniądze na pierwsze dziecko. Powiedzieli bowiem, że nastąpiła zmiana przepisów. I aby dostawać pieniądze od rządu na pierwsze dziecko, muszę mieć zasądzone alimenty. Teraz, z powodu niezasądzonych alimentów, zabrali mi też pieniądze na kolejne dzieci. Nic więc nie dostanę - podaje gazeta. Okazuje się, że 500 plus nie będzie wypłacane samotnym rodzicom bez alimentów. W ten sposób rząd chce zapobiegać oszustwom, kiedy ktoś otrzymuje dodatek jako samotny rodzic, a tak naprawdę żyje i wychowuje dzieci w nieformalnym związku.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
500+500 plus nie jest przyznawane równomiernie. W tych rejonach większość dzieci go nie dostajeCzytaj dalej
Samo ministerstwo zdaje się nie widzieć w tym żadnego problemu. Zapytani o to postanowienie politycy odpowiadają, że są to decyzje zgodne z ustawą. - Działanie, które podejmujemy jest zgodne z ustawą. Jest w niej jednoznaczny zapis o tym, że wniosek dotyczący alimentów powinien być złożony. Samorządy, które rozdzielają świadczenie są zobowiązane do przestrzegania przepisów ustawy - podaje za działaczami gazeta.pl Nie da się ukryć, że w ustawie dotyczącej 500 plus taki zapis istnieje, jednak dla wielu rodziców jest to rzucanie prawdziwych kłód pod nogi.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zapłacili za sfałszowanie prawdy o Macierewiczu! Waszymi pieniędzmi…
  2. Znaki zodiaku, które będą miały PECHA w tym tygodniu. Co się stanie?
  3. Jak wygląda badanie ginekologiczne? Krok po kroku
  4. Duda publicznie przyznał się do winy! Cały świat to już widział
  5. Wojna w PiS! Pawłowicz zmieszana z błotem na oczach Kaczyńskiego
PieniądzeCo nam dało 500 plus? 8 zaskakujących efektówCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News