Skandal, jak mogą!? Rząd PiS odbierze pieniądze waszym dzieciom

Skandal, jak mogą!? Rząd PiS odbierze pieniądze waszym dzieciom

500 plus postrzegane jest przez wyborców PiS jako najlepszy program partii rządzącej, który pomagać ma polskim rodzinom w wychowaniu dzieci. Nie jest to jednak jedyny program, w ramach którego finanse przeznaczane są na dzieci. Teraz okazuje się, że obecny rząd zamierza odebrać pieniądze z pakietów socjalnych. Jak się okazuje, te mają trafić do zaufanych ludzi związanych z władzą.

500 plus jest najbardziej znanym programem PiS, dzięki któremu partia zyskała ogromną sympatię wszystkich Polaków. Funkcjonuje dopiero dwa lata, a z przyznawanego świadczenia już zdążyło skorzystać kilka milionów dzieci. Potrzebujące rodziny bardzo chwalą sobie zarówno pomysł, jak i sprawność działania systemu. Niewiele osób w ogóle zdaje sobie sprawę, że nie jest to jedyny funkcjonujący program wspierający rodziny. Teraz na jaw wyszło, że rząd pracuje nad planem, według którego kilka milionów złotych ma zostać odebrane potrzebującym dzieciom, a następnie otrzymają je funkcjonariusze pracujący dla Prawa i Sprawiedliwości.

"Za Życiem" jak 500 plus. Rząd odbiera pieniądze dzieciom

Właśnie na jaw wyszło, że obecny rząd jeszcze w tym roku zamierza wprowadzić zapis, zgodnie z którym 25 mln złotych ma zostać zabrane z rezerwy przeznaczonej na program "Za Życiem". Pieniądze następnie trafić mają według "Faktu" na wypłatę specjalnych dodatków mieszkaniowych przeznaczonych dla funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Warto podkreślić, że to właśnie z "Za Życiem" finansowana jest m.in. pomoc dla nieuleczalnie chorych i niepełnosprawnych dzieci. Co ciekawe, na takie rozwiązanie oficjalną zgodę wydało zarówno Ministerstwo Finansów, jak i Komisja Finansów, a w uzasadnieniu mowa jest o tym, że rezerwa i tak w tym roku nie zostałaby wykorzystana, a środki przydadzą się ochroniarzom, którzy pełnią służbę w innych miastach, w których nie przyznano im mieszkania służbowego.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

SOP bez ekwiwalentów

Co prawda Mariusz Błaszczak przy okazji tworzenia Służby Ochrony Państwa gorąco deklarował, że nowej jednostce nie będą przyznawane żadne ekwiwalenty. Szybko się jednak okazało, że są to jedynie obietnice - w połowie roku znowelizowano jednak prawo, a władza musi grzebać w rezerwach. Taka sytuacja także jest kolejnym dowodem na to, że rząd lekceważy problemy niepełnosprawnych i potrzebujących, a takie głosy pojawiły się już podczas ostatnich protestów w sejmie, które zorganizowali chorzy wraz z opiekunami. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Skandal z Dudą! Oburzające zachowanie prezydenta nad grobami
  2. Co za wyciek! Ujawniono tajne rozmowy Rydzyka z Kaczyńskim
  3. Jak ubrać się do adwokata? Dowiedz się jak się przygotować
  4. ZABÓJCA POLUJĄCY NA NIEDŹWIEDZIE OPIEKUNEM DZIECI? EFEKT SZOKUJĄCY!
  5. Nie żyje gwiazda TVN. Żona ujawniła wstrząsający sekret
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News