PiS świętuję 3 urodziny 500 plus! Robią to z pompą

PiS świętuję 3 urodziny 500 plus! Robią to z pompą Źródło: Twitter/Kancelaria Premiera

500 plus jest w Polsce już o trzech lat. Z tej okazji premier i inni politycy PiS świętowali razem z dziećmi. Impreza okazała się bardzo huczna: był tort i wiele pochwał na temat samego projektu. Ujawniono też bardzo interesujący fakt, jakim jest koszt całego programu.

500 plus to bardzo ważny element polityki PiS. Nic więc dziwnego, że politycy wykorzystali trzecie urodziny projektu do podkreślenia wszystkich jego zalet. Świętowanie odbyło się w otoczeniu szczęśliwych kilkulatków i ogromnego tortu.

PiS świętuje rocznicę 500 plus. Mateusz Morawiecki miał dużo do powiedzenia

Uroczystość odbyła się w Puławach, gdzie oprócz najważniejszych polityków z partii Jarosława Kaczyńskiego było także mnóstwo dzieci z pomalowanymi buziami. Cała impreza została uwieczniona na zdjęciach, z których bije rodzinna atmosfera pełna szczęścia.

Mateusz Morawiecki stwierdził, że taka okazja jest świetna do przypomnienia wszystkim wszystkich zalet projektu. Wielokrotnie podkreślał, że dzięki tym pieniądzom zmieniło się bardzo wiele, a wszystkie zmiany były korzystne głownie dla najmłodszych, które w końcu miały środki na spełnianie swoich marzeń.

- Program 500 plus jest nie tylko programem prorodzinnym, ale jest tez programem propaństwowym. Zupełnie przebudował życie wielu rodzin. Wraz z tym programem Polska zmienia się nie do poznania - mówił.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Swoje słowa popierał historiami ludzi, którym świadczenie pozwoliło zmienić życie na lepsze. Minister Rafalska podkreśliła też, że narodziny przełomowego projektu były ciężkie, ponieważ wiele osób nie chciało, aby wszedł w życie.

- Pięćsetka rodziła się w bólach. Chcieli nam to zepsuć ci, którzy go atakowali. Dzisiaj widzimy, że życie polskich rodzin zupełnie się zmieniło - oznajmiła.

Premier zdradził, ile wydało państwo na 500 plus. Kwota jest ogromna

Podczas uroczystości padła także informacja, ile pieniędzy z budżetu państwa zostało przekazane na 500 plus. Szefowa Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej powiedziała, że do tej pory wydano 67 miliardów złotych, a ze świadczenia korzysta 3,6 milionów dzieci. Padła także interesująca obietnica. Według polityk już od lipca każde dziecko ma dostać świadczenie.

- Życie polskich rodzin zmieniło się zupełnie, od momentu wprowadzenia programu - powiedziała.

Potem został wprowadzony ogromny tort z jedną świeczką, która została zdmuchnięta przez premiera Mateusza Morawieckiego. Asystowały mu przy tym radosne dzieci, a zdjęcia z obchodów rocznicy umieszczono w internecie.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Karin Stanek chciała popełnić samobójstwo? Powodem miał być mężczyzna
  2. Anna Jantar bardzo się tego bała. Jej tajemnica wyszła na jaw po wielu latach
  3. To jedyna taka niedziela w marcu. Dzisiejsze promocje Lidla zwalą Was z nóg
  4. Lekarze nie mają dobrych wieści. Mistrz Polski miał dramatyczny wypadek, jest w śpiączce
  5. Syn Bachledy-Curuś i Colina Farrella rośnie na niesamowicie przystojnego mężczyznę. Wykapana mama (Zdjęcia)
  6. TVN poinformował właśnie o okropnej tragedii. Nie żyje 26 osób, spłonęły żywcem uwięzione w budynku

Źródło: NaTemat 
 
 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News