500 plus riposta
Fot. Pixabay.com/bjonsson
Patryk Korzec - 15 Kwietnia 2019

Nastolatka pyskuje matce i żąda, by oddawała jej 500 plus. Riposta mamy zamyka temat

500 plus to bez wątpienia cieszący się największą popularnością program socjalny w Polsce, nie brak wokół niego jednak również kontrowersji. Nastolatka bezczelnie zażądała od mamy, by ta oddała jej całe pieniądze, rodzicielka jednak nie dała się wytrącić z równowagi. Jej riposta zamknęła cały temat.

500 plus od samego początku ogłaszane było jako przełomowy pomysł, dzięki któremu na zawsze zmieni się oblicze polskich świadczeń socjalnych. Rzeczywiście zainteresowanie nim od lat jest gigantyczne, a z czasem pojawił się również projekt jego rozszerzenia tak, by obejmował również pierwsze dziecko bez wymogu progu dochodowego rodziny.

Okazuje się jednak, że 500 plus niesie ze sobą nie tylko poprawę sytuacji każdej rodziny wielodzietnej, ale również poważne konflikty. Ta nastolatka bezczelnie pyskowała i zażądała od swojej mamy, by dawała jej otrzymywane od państwa pieniądze do ręki. Rodzicielka na szczęście nie dała wyprowadzić się z równowagi, a jej riposta ostatecznie zamknęła temat.

Nie żyje prawdziwa legendaNie żyje legenda kina. Kochaliśmy filmy z jej udziałemCzytaj dalej

Nastolatka bezczelnie żąda od matki 500 plus dla siebie

Wraz z wprowadzeniem 500 plus pojawiło się wiele głosów, że nie jest to najlepszy pomysł, bo część rodziców może inwestować te pieniądze w siebie, zamiast przekazywać je na potrzeby dzieci. Teraz okazuje się, że problemy mogą pojawiać się również w zupełnie odwrotnej relacji. Na forum pojawił się zaskakujący wpis kobiety, od której córka bezczelnie zażądała, by oddawała jej świadczenie.

- Córka wie, że dostajemy na nią 500 złotych i uważa, że te pieniądze powinny być jej oddane. Tłumaczyłam, że jej utrzymanie też kosztuje i, jak widzi, nie hulamy za te pieniądze. Myślałam, że tak duża dziewczyna rozumie jak działają rachunki i że jedzenie też kosztuje - czytamy.

Na szczęście mama wykazała się wyjątkową czujnością. Jej riposta powala na kolana.

- Powiedziałam: Ok, dostaniesz 500 złotych, ale od dziś sama kupujesz sobie, np. buty albo opłacasz siłownię - skwitowała.

To całkowicie zamknęło temat i oczywiście oburzyło nastolatkę. Narzekała, że jej koleżanki dostają takie pieniądze i nie mogła zrozumieć, dlaczego jej mama się nie zgadza. Na koniec internautka zapytała inne kobiety, czy u nich również dzieją się podobne sytuacje.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIA

czterej pancerni i piesGwiazdor "Czterej pancerni i pies" ciężko choruje i nie może chodzić. Wstrząsające wiadomościCzytaj dalej

Inne matki gorąco ją poparły

Okazuje się, że konflikty przez 500 plus w wielu domach są na porządku dziennym, a młodzież sama się do tego podżega. Wiele mam opisywało swoje sposoby na radzenie sobie z tym problemem, a część osób, podobnie jak autorka postu, proponowały pociechom zaspokajanie swoich potrzeb za pieniądze z 500 plus. Jak na złość oczywiście wszędzie pojawiała się dokładnie taka sama reakcja dzieci - oburzenie i protest, po którym zwykle podawane były przykłady znajomych. Jedna rzecz jednak łączyła wszystkie opublikowane komentarze - nikt nie uważał, że przekazywanie pieniędzy dzieciom jest odpowiednim rozwiązaniem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski wokalista ogłosił, że zostanie ojcem. Fanki oszalały. Posypały się gratulacje
  2. Przygotujcie chusteczki! Pies podszedł do kocicy i jej kociąt. To, co stało się po chwili, rozłoży was na łopatki!
  3. Wiemy, jaką fortunę zgarnie dziecko Meghan Markle. To naprawdę zatrważająca suma
  4. Biedronka znów przygotowała petardę dla dzieci. Klienci będą się o to zabijać!
  5. Żona Waldusia z "Kiepskich" w rozpaczy. Twierdzi, że aktor chce ją zniszczyć, oprócz tego żąda od niej alimentów
  6. Lekarze twierdzili, że nie ma dla niego wolnego łóżka w szpitalu. Nie żyje Marcin

kuba wojewódzkiCo wyprawiał Kuba Wojewódzki? Wstrząsające faktyCzytaj dalej

Źródło: Popularne

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News