Ważne zmiany w 500 plus. Dostaniecie je, nawet jeśli przekroczyliście próg dochodowy

Ważne zmiany w 500 plus. Dostaniecie je, nawet jeśli przekroczyliście próg dochodowy Źródło: Fot. Pixabay.com/sathyatripodi

500 plus w końcu będzie dostępne nawet dla rodzin, które przekraczają określony próg dochodowy. Marzenie wielu Polaków właśnie się spełnia, a do programu mogą zostać wprowadzone bardzo poważne zmiany.

500 plus to jeden z najbardziej docenianych programów socjalnych, który został wprowadzony w naszym kraju. Z dodatkowych pieniędzy korzysta już ponad 3,5 miliona dzieci, a przeszło 1,2 miliona świadczeń przyznawanych jest już na pierwszego potomka. Jedynym warunkiem w takiej sytuacji jednak do tej pory był określony próg dochodowy, którego nie można było przekroczyć. 

Wiele osób skarżyło się jednak, że zapis ten jest absurdalny i pozbawia wiele rodzin dodatku 500 plus tylko dlatego, że dochody przekraczane są zaledwie o kilka złotych, niemających żadnego znaczenia w życiu codziennym i wychowywaniu dzieci. Teraz jednak wszystko może się diametralnie zmienić za sprawą jednej decyzji Gdańskiego sądu. Wygląda na to, że teraz próg dochodowy nie będzie już potężnym ograniczeniem. 

Określony próg dochodowy od dawna wzbudzał ogromne kontrowersje

Rodzice od dawna wznosili skargi, zgodnie z którymi ustalony próg dochodowy był całkowicie bezsensowny. Osoby, które przez niego nie mogły otrzymać 500 plus podkreślały, że przekroczyły limity zaledwie o kilka złotych, które nie mają zupełnie wpływu, na ich codzienne życie, a pozbawiają świadczenia, które zapewniłoby ich pociechom godne dorastanie. 

Zażalenia pojawiały się wielokrotnie, do tej pory jednak Trybunał Konstytucyjny nie chciał na nie reagować, nawet gdy w grę wchodziło przekroczenie progu dochodowego zaledwie o złotówkę. Teraz w końcu nastąpił przełom w tej sprawie, który z pewnością ucieszy tysiące rodzin, które w końcu będą mogły cieszyć się programem 500 plus. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ten wyrok w sprawie 500 plus może zmienić wszystko

Właśnie w Gdańsku zapadł wyrok, który może całkowicie zmienić zasady działania programu 500 plus. Sąd Administracyjny podjął decyzję o przyznaniu świadczenia matce, której dochody przekraczały próg dochodowy o 7,82 zł. 

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawda", gdański sąd stwierdził, że kwota, o którą próg został przekroczony, nie stanowi nawet 1% wysokości świadczenia 500 plus i jest to kwota, która nie ma żadnego znaczenia z punktu widzenia kosztów ponoszonych w trakcie wychowywania dziecka. Ostatecznie kobieta sprawę wygrała i choć wyrok nie jest prawomocny, może stanowić prawdziwy przełom i prowadzić do trwałego zmienienia przepisów przyznawania świadczenia. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Lubiana aktorka z "M jak Miłość" straciła córkę. Młoda dziewczyna zmarła w męczarniach na raka
  2. MAKABRYCZNE morderstwo! Trójka maturzystów brutalnie zamordowała 22-latkę. Po wszystkim poszli na pizzę
  3. Śmieszne czy żałosne? Kaczyńska, która nigdy nie musiała pracować o strajku nauczycieli
  4. Prognoza pogody na święta może Was zaskoczyć. Nie mamy dobrych informacji
  5. Tadeusz Rydzyk pogrąża się w programie na żywo. Po tym jego "fani" oprzytomnieją?
  6. Jednym ciosem znokautowała mężczyznę na wizji. Szok w programie Kuby Wojewódzkiego

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News