Ogromny problem wielu polskich rodziców. Nastolatkowie żądają od nich pieniędzy z 500 plus

Ogromny problem wielu polskich rodziców. Nastolatkowie żądają od nich pieniędzy z 500 plus Źródło: Pixabay/natureaddict

500 plus to program, z którego korzysta bardzo wiele osób. Okazuje się jednak, że ma on poważne konsekwencje dla rodziców nastolatków. Rządzący najwyraźniej nie przewidzieli, że młodzi ludzie będą dopominać się o swoje.

500 plus to program, z którego skorzystało wiele rodzin. Nie jest jednak tajemnicą, że ma on również wady. Ogromne obciążenie dla budżetu państwa to tylko jedna z nich. Rządzący nie spodziewali się, że program może oznaczać tak poważne konsekwencje dla rodziców starszych dzieci. Maluchy nie mają wpływu na wydatki swoich rodziców, jednak nastolatkowie nie są już tak pokorni.

Rządzący nie przewidzieli, że nastoletnie dzieci będą domagały się od rodziców pieniędzy z programu 500 plus. Jak się okazuje, jest to zmora wielu rodziców, którzy co miesiąc są szantażowani przez własne pociechy. Coraz więcej rodziców dzieli się swoimi historiami na forum publicznym. Scenariusz jest zawsze taki sami: roszczeniowy nastolatek domaga się pieniędzy z programu 500 plus.

Nastolatkowie domagają się pieniędzy z 500 plus. Rodzice są bezradni

Jedna z matek podzieliła się swoją historią na forum. Kobieta ma problem z 16-letnią córką, która uważa, że dodatkowe środki pieniężne powinny być jej oddawane. Nastolatka nie rozumie, że są one przeznaczone na utrzymanie i zapewnienie podstawowych potrzeb. Jednak dla większości nastolatków nie jest to wystarczający argument. Kobieta jest bardzo rozczarowana postawą swojej dorastającej córki:

- Myślałam, że tak duża dziewczyna rozumie jak działają rachunki i że jedzenie też kosztuje. Powiedziałam: Ok, dostaniesz 500 złotych, ale od dziś sama kupujesz sobie, np. buty albo opłacasz siłownię - zwierzyła się na forum.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Starsze dzieci szantażują: "Gdyby nie ja, nie miałabyś 500 plus"

Historia kobiety nie jest odosobnionym przypadkiem. W bardzo wielu sytuacjach nastolatkowie posuwają się do szantażu. Twierdzą, że gdyby nie oni, rodzice nie otrzymywaliby pieniędzy z 500 plus. Ma to być wystarczający argument, aby środki zostały im przekazane. Zdesperowani rodzice szukają rozwiązania, jednak sprawa nie jest łatwa. Temat wzbudza olbrzymie kontrowersje. 

Niektórzy rodzice uważają, że można dać nastolatkom część kwoty i wymagać, aby wydawali ją zgodnie z przeznaczeniem. Inni są zdania, że starsze dzieci zachowują się karygodnie i, zamiast pieniędzy, powinny dostać szlaban. Widać wyraźnie, że nie ma idealnego wyjścia z tej sytuacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marek Piekarczyk stracił dziecko. Wstrząsające wyznanie: „Zrobili sobie imprezkę na oddziale”
  2. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł w męczarniach na raka. Bardzo bał się śmierci
  3. Norbi straci pracę?! Prowadzący "Jaka to melodia" przerywa milczenie
  4. Księżna Kate jej tego nie daruje. Wbijające w ziemię słowa Meghan o zdradzie Williama, Wielka Brytania zaniemówiła
  5. Gwiazda Polsatu przesadziła z wypełniaczami. Gdy zobaczycie jej usta, odbierze wam mowę
  6. Marta Kaczyńska przekazała tragiczne informacje. "Karetka zabrała ją dziś, nie wiemy czy z tego wyjdzie"

źródło: Popularne

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News