Chcesz dostać 500 plus albo 300 plus? Lepiej się pospiesz!

Chcesz dostać 500 plus albo 300 plus? Lepiej się pospiesz!

500 plus i świadczenie Dobry Start przyjmowane są przez urzędników zarówno drogą elektroniczną, jak i tradycyjną. Okazuje się jednak, że pracownicy, którzy zajmują się przyjmowaniem wniosków... mogą sobie nie poradzić z ilością pracy. Lepiej się spieszyć z wizytą w urzędzie!

Wniosek o przyznanie 500 plus rodzice mogli składać drogą elektroniczną. Ten sam system wdrożono dla programu Dobry Start. Od 1 lipca wnioski składano internetowo, od 1 sierpnia uruchomiono także możliwość składania dokumentów drogą tradycyjną. W przypadku 500 plus można było również skorzystać z drogi bankowości elektronicznej. W przypadku 300 plus tego ułatwienia już nie ma. Okazuje się, że masowo składane dokumenty mogą przysporzyć pracownikom społecznym sporo kłopotów. Aby świadczenie mogło zostać przyznane szybko, nie należy zwlekać z przesłaniem wniosków.

300 plus i 500 plus mogą zostać przyznane później. Czemu urzędy nie radzą sobie z analizą wniosków?

Winna jest ilość zgłoszeń. Przez masowo przesyłane wnioski, urzędnicy nie mogą sobie poradzić z analizą wszystkich dokumentów na czas. Rodzice, którzy chcieliby skorzystać z dodatkowych miesięcznych środków w przyszłym roku, powinni pamiętać o terminach. Flagowe programy rządu wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Polskie rodziny chętnie korzystają z socjalnych świadczeń. Jednocześnie zainteresowanie nowym systemem socjalnym ujawnia nieszczelność w samych założeniach programu. Rodzice skarżą się na długie oczekiwanie, a Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej rozkłada ręce, tłumacząc się nawałem pracy.

Kto może się ubiegać o 500 plus?

Rodzice, którzy mają więcej niż jedno dziecko mogą złożyć wniosek o przyznanie dodatkowych środków. Ci, którzy miesięcznie przekazują mniej niż 800 złotych na członka rodziny mogą się także ubiegać o środki na pierwsze dziecko. Inaczej sprawa wygląda w przypadku rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Wtedy środki przekazane na członka rodziny wzrastają do 1200 złotych. Obowiązuje do 18. roku życia i jest nieopodatkowane.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kto może się ubiegać o 300 plus?

Zgodnie z założeniem autorów, program "Dobry Start" przysługuje dzieciom, które zaczynają pierwszą klasę szkoły podstawowej bądź kontynuują edukację szkolną do 18. roku życia bądź kontynuacji szkoły (na przykład technikum). Jest wydawany raz w roku i przysługuje wszystkim rodzicom, bez względu na osiągane przychody. W związku z apelem ośrodków pomocy społecznej warto uzbroić się w cierpliwość po złożeniu wniosku o świadczenia socjalne.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Miało być 300 plus, a będzie 400 minus! Rodzice będą płacić
  2. Będzie zakaz handlu w soboty. Rafalska: Zostanie wprowadzony bardzo szybko
  3. Fryzury do gorsetowej sukienki. Postaw na prostotę
  4. Czy psy wyczuwają choroby? Czy czworonogi mają 6 zmysł? Odpowiadamy
  5. PKO BP i wiele innych. Banki, w których złożysz wniosek o 300 plus
Następny artykuł