Podwyżki dla wszystkich. Lawina pieniędzy dla Polaków

Podwyżki dla wszystkich. Lawina pieniędzy dla Polaków

500 plus od lipca także na pierwsze dziecko. Coraz więcej grup społecznych otrzymuje państwowe świadczenia. Sprawdź, czy znajdujesz się na liście.

500 plus zaczyna dotyczyć coraz większej grupy społeczeństwa. Niektórzy mogą zyskać kilkadziesiąt złotych, inni nawet kilkaset. Pieniądze ze świadczeń mają trafić do emerytów, nauczycieli, pracujących, bezrobotnych oraz do rodzin z dziećmi.

Tak zwana „trzynastka” trafiła już do emerytów. Świadczenie dla emerytowanych już pracowników zakładało otrzymanie rocznego świadczenia wysokości najniższej emerytury państwowej.

500 plus - rozszerzenie programu

Obecnie wymagania do utrzymania świadczenia 500 plus zostały zmniejszone. Do lipca 2019 zasiłek otrzymać można było na drugie dziecko, wyjątkiem od tej sytuacji były dochody mniejsze niż 800 zł na głowę w gospodarstwie domowym. Przy składaniu lipcowych wniosków ten wymóg zostanie usunięty i świadczenie będzie można uzyskać także na pierwsze dziecko, niezależnie od obecnych zarobków. 

Pieniądze dla niepełnosprawnych i bezrobotnych

Niepełnosprawni również otrzymają wyższe świadczenia socjalne. Wzrosnąć ma stawka zasiłku pielęgnacyjnego - podwyżka ma wynieść 31 złotych, czyli wzrośnie z 185 na 216 złotych. Wzrastać będzie także kwota zasiłku dla bezrobotnych o 1,6%, czyli około 13 złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podwyżki świadczeń dla grup zawodowych

Dodatkowe pieniądze mają zostać przekazane na konta służb mundurowych. Od 1 lipca w końcu mają być płatne nadgodziny w policji, straży pożarnej, straży granicznej i w służbach ochrony państwa. Ponadto od 2020 roku mają wzrosnąć pensje mundurowych aż o 500 złotych!

Podwyżkę otrzymają również do niedawna strajkujący nauczyciele. Wypracowanie porozumienia z państwem zaowocowało wzrostem pensji nauczycielskiej o 9,6%. To oznacz wzrost pensji w przedziale od 168 do 232 zł. Wychowawcy klasy otrzymają dodatkowo 300 zł, a stażyści na start dodatkowo 1000 zł. Podwyżka ma wejść w życie od nowego roku szkolnego - czyli od września.

Dodatkowe ulgi podatkowe

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział obniżkę podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT). Stawka podatku ma spaść z 18 do 17%. Obniżka będzie jednak dotyczyć tylko tych, którzy osiągają roczny zysk poniżej 85 528 zł (7130 zł brutto za miesiąc). Przy minimalnej krajowej (ok. 1600 zł netto miesięcznie) uzyskamy co miesiąc 18 złotych więcej. W przypadku średniej krajowej (ok. 3500 miesięcznie), „na rękę” dostaniemy w miesiącu dodatkowe 41 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Można się rozpłakać. Dominika Tajner opublikowała zdjęcie syna, które rozdziera serce
  2. Nie żyje słynny muzyk! Zginął TRAGICZNIE, ratując przyjaciółkę
  3. Sponsor odcina się od Anny Muchy. Wszystko przez jej obraźliwą wypowiedź
  4. Co robiła Agata Duda nim została pedagogiem? Andrzej Duda wyjawia szczegóły
  5. Mazowsze: Matury odwołane! Jest lista szkół
  6. TVN opublikował koszmarne nagranie z wnętrza płonącego samolotu. Dziesiątki osób zginęły

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News